Компанията за мозъчни чипове Neuralink на Илон Мъск предава на живо как първият им пациент с имплантиран чип играе шах онлайн.
Ноланд Арбo, 29-годишният...
В Moreto.net ви предлагаме да четете безплатно материалите в сайта, както и да се възползвате от безплатните услуги.
Независимите медии имат нужда от финансови ресурси, получени по прозрачен начин.
Искаме Moreto.net да остане такава.
Моля, премахнете блокирането на реклами само за този сайт - така ние съществуваме достойно и можем да ви предложим обективна информация.
Компанията за мозъчни чипове Neuralink на Илон Мъск предава на живо как първият им пациент с имплантиран чип играе шах онлайн.
Ноланд Арбo, 29-годишният пациент, който беше парализиран под раменете след инцидент при гмуркане, играе шах на лаптопа си и движи курсора с помощта на устройството Neuralink.
Той получи имплант от компанията през януари и може да управлява компютърна мишка с помощта на мислите си, каза Мъск миналия месец.
„Операцията беше супер лесна“, каза Арбo във видеото, излъчено в социалната медийна платформа на Мъск X, имайки предвид процедурата за имплантиране.
„Буквално ден по-късно ме изписаха от болницата. Нямам когнитивни увреждания.”
„По принцип се бях отказал да играя тази игра“, каза Ноланд, имайки предвид играта Civilization VI, „вие всички (Neuralink) ми дадохте възможността да направя това отново и играх осем часа без прекъсване.“
Кип Лудвиг, бивш програмен директор за невронно инженерство в Националния здравен институт на САЩ, каза, че това, което Neuralink показва, не е „пробив“.
„Все още е в много ранните дни след имплантирането и има много учене както от страна на Neuralink, така и от страна на субекта, за да се увеличи максимално количеството информация за контрол, което може да се постигне“, добави той.
Въпреки това Лудвиг каза, че е положително развитие за пациента, че са успели да взаимодействат с компютър по начин, по който не са били в състояние преди импланта.
„Това със сигурност е добра отправна точка“, каза той.
Китайският космически кораб с екипаж от трима души, включително първата жена космически инженер в страната, се скачи след пътуване от повече от шест часа.
Екипажът ще използва местната космическа станция...
Милиардерът предприемач Илон Мъск предупреди във вторник, че има 10 до 20% вероятност изкуственият интелект (ИИ или AI) да поеме "в опасна посока".
"Мисля, че ИИ е значителна екзистенциална заплаха...
Учени от INSAIT, институт към Софийския Университет, в сътрудничество с ETH Zurich и Принстън получиха наградата за най-добра научна статия на конференцията FOCS 2024, която се провежда в Чикаго, САЩ тази...
Творението, което промени световната култура – Интернет, има за рожден ден 29-ти октомври.
“ Интернет е демократизиращ елемент – всеки има глас. Вече няма път назад. Не можем да го изключим. Интернет-епохата...
Американски учени идентифицираха необичаен феномен на Слънцето. Резултатите от изследването са публикувани в списание „Nature Astronomy“. Слънчевите изригвания, които са мощни експлозии в атмосферата,...
Трима астронавти на НАСА и един руски космонавт се завърнаха на Земята тази сутрин след почти осеммесечен престой на борда на Международната космическа станция, който беше удължен заради проблемите с капсулата...
Вярвате или не, има нарастващ брой изследвания, които предполагат, че Тетрис може да бъде обещаващ начин да се помогне на хора, борещи се с психологическа травма.
Tetris, класическата игра за въртене...
Интернет стана на 55 години. На 21 октомври 1969 г. е осъществен първият успешен опит на учени от Калифорнийския университет (Лос Анджелис) и от Научно-изследователския институт в Стамфорд, (Кънектикът)...
Над 90 събития са включени в третото издание на Варненския фестивал на науката, който ще се проведе от 24 до 27 октомври 2024 г. Научни работилници, презентации, експерименти, прожекции на документални...
Изследователският екип се е фокусирал върху ген, наречен AMY1, който позволява на хората да идентифицират и да започнат да разграждат сложното въглехидратно нишесте в устата, като произвеждат ензима амилаза....
Морска медицина и метеорология, екосистемата на Черно море, как учени от Варна работят с френски колеги и измерват различни показатели за състоянието на морската среда по целия свят и в Черно море. И още:...
Античната статуя от Одесос е изправена пред предизвикателства поради липсата на адекватни условия за реставрация.
Уникалната статуя от Одесос, която беше намерени преди дни при строеж във Варна, няма...