На мястото на инцидента, регистриран в сутрешните часове на днешния ден, се събраха зам.-областния управител Огнян Рачев, началникът на варненската дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ и други специалисти.
Борис Младенов от „Геозащита“ коментира, че подобни процеси в този участък се наблюдават от доста време и са вследствие на морската абразия, която подмива ската. Натежаването на дърветата от поривите на вятъра също е допринесло. Той е категоричен, че мерки трябва да се вземат възможно по - скоро, защото тези процеси няма да спрат и има риск за участъка.
„Районът ще се обезопаси и ще се търси кардинално решение на проблема. Община Варна пое ангажимент да обезопаси с колчета. Вероятно ще се ограничи временно преминаването на автомобили“, каза Рачев.
Тотев обясни, че ще се премахнат надвиснали клони и от отсрещната страна на платното, защото може да се случи свличане на ската, което да прекъсне пътя.
„Комисията взе решение да се подсили пътят. Ще се сложи едър чакъл и камъни, но това е временно решение. След това ще се изготви цялостен проект и ще се търси финансиране. Ще се остави една аварийна лента за преминаване. Ще се изгради временен парапет за гражданите“, обясни началникът на „Пожарна безопасност и защита на населението“.