В дните от 3 до 6 август, в навечерието на Празника на ВМС и 141-та годишнина от тяхното създаване, десет отбора от военни формирования на флота, включително ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” и представителния отбор на АЕЦ „Козлодуй”, премериха сили и демонстрираха завидни умения в състезанията по ветроходство, гребане, теглене на въже и хвърляне на хвъргало.
Отборите заели първите три места по различните дисциплини и в комплексното класиране бяха наградени с купа и грамота.
Класирането на отборите е както следва:
ВЕТРОХОДСТВО:
1. Клас рейково-разрезно:
на 1 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 2-ри отбор - мъже
на 2 място: сборен отбор на ВМС - жени
2. Клас рейково-разделно:
на 1 място: отбора на ВК „Синева“
на 2 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 1-ви отбор - мъже
на 3 място отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 1-ви отбор - жени
на 4 място: отбора на „АЕЦ Козлодуй” ЕАД – гр. Козлодуй;
на 5 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 2-ри отбор – жени.
ГРЕБАНЕ - мъже:
на 1 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 1-ви отбор
„Н. Й. Вапцаров” – 2-ри отбор
на 3 място: отбора на „АЕЦ Козлодуй” ЕАД – гр. Козлодуй
на 4 място: отбора на военно формирование 38920-Варна;
на 5 място: сборен отбор на военно формирование 56080-Варна и военно формирование 28580-Варна;
на 6 място: сборен отбор на военно формирование 18360- Бургас и военно формирование 34590- Бургас;
на 7 място: отбора на военно формирование 22480-Бургас.
ХВЪРЛЯНЕ НА ХВЪРГАЛО - мъже:
на 1 място: отбора на „АЕЦ Козлодуй” ЕАД – гр. Козлодуй
на 2 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 1-ви отбор
на 3 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 2-ри отбор
на 4 място: отбора на военно формирование 22480-Бургас;
на 5 място: отбора на военно формирование 38920-Варна;
на 6 място: сборен отбор на военно формирование 56080-Варна и военно формирование 28580-Варна;
на 7 място: сборен отбор на военно формирование 18360-Бургас и военно формирование 34590-Бургас.
ТЕГЛЕНЕ НА ВЪЖЕ - мъже:
на 1 място: отбора на „АЕЦ Козлодуй” ЕАД – гр. Козлодуй
на 2 място: сборен отбор на военно формирование 56080-Варна и военно формирование 28580-Варна
на 3 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 2-ри отбор
на 4 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 1-ви отбор;
на 5 място: отбора на военно формирование 38920-Варна;
на 6 място: сборен отбор на военно формирование 18360- Бургас и военно формирование 34590- Бургас.
на 7 място: отбора на военно формирование 22480-Бургас.
ГРЕБАНЕ - жени:
на 1 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 1-ви отбор
на 2 място: сборен отбор на ВМС
на 3 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 2-ри отбор
ХВЪРЛЯНЕ НА ХВЪРГАЛО - жени:
на 1 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 1-ви отбор
на 2 място: сборен отбор на ВМС
на 3 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 2-ри отбор
ТЕГЛЕНЕ НА ВЪЖЕ - жени:
на 1 място: сборен отбор на ВМС
на 2 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 1-ви отбор
на 3 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 2-ри отбор
КОМПЛЕКСНО КЛАСИРАНЕ - мъже:
на 1 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 2-ри отбор
на 2 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 1-ви отбор
на 3 място: отбора на „АЕЦ Козлодуй” ЕАД – гр. Козлодуй
на 4 място: сборен отбор на военно формирование 56080-Варна и военно формирование 28580-Варна;
на 5 място: отбора на военно формирование 38920-Варна;
на 6 място: отбора на военно формирование 22480-Бургас;
на 7 място: сборен отбор на военно формирование 18360-Бургас и военно формирование 34590-Бургас.
КОМПЛЕКСНО КЛАСИРАНЕ - жени:
на 1 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 1-ви отбор
на 2 място: сборен отбор на ВМСна 3 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров”