Варна се включва днес в Национален поход за семейството. Контрира гей парада в София
 
Национален поход за семейството ще се проведе днес, 8 юни в пет български града - София, Пловдив, Варна, Бургас и Русе. Събитието ще започне едновременно във всички градове, като началото е в 17:30 часа.
Участниците в похода за семейството отбелязват традиционните семейни ценности и гражданския съюз между мъж и жена.
Във Варна началната точка е сцена "Раковина" в Морската градина.
По същото време в столицата ще се проведе 12-ото ежегодно шествие под наслов "София Прайд".
То се провежда на национално ниво за втора поредна година. Всеки град ще се отличава със своя различна програма. Очаква се тя да създаде много емоции и настроение сред участниците.
Тълпи от семейства и деца с цветни тениски, издигнати сини и розови балони, веещи се български знамена, музикални и вокални изпълнения, семейни и народни танци и още изненади ще придружават празника във всеки един градовете. Тържествено ще прозвучи и химнът на България.
Едновременно със забавната програма на събитието, участниците в националния „Поход за семейството“ ще изразят чрез специална декларация своята гражданска позиция по важни за обществото въпроси. Темите, които ще се засегнат в документа, са свързани с предизвикателствата пред браковете и семействата у нас, последствията от провеждането на анти-семейни политики, противопоставянето на правата на родителите и децата, демографската криза и други.
„Всеки е добре дошъл със своето семейство, близки и приятели“, отправят покана организаторите на събитието. „Вярваме, че всеки ще си тръгне зареден с много празнично настроение и надежда за по-добро бъдеще за себе си и своето семейство.“
"През последните години доста девалвира ценността на семейството в българското общество. Имаме много извънбрачни деца, имаме много семейства, които се разпадат с разводи. Доста е спорен въпросът какво се случва с българското семейство въобще и затова ние организираме това събитие, за да насърчим младите хора, и тези, които вече са семейни, да гледат на семейството като нещо важно, като нещо значимо в техния живот. Това е целта, която искаме да постигнем", обясни пред Дарик радио Ивайло Тимчев от сдружение "Избор за живот".
"Смисълът е да покажем, че има много повече хора в България, ангажирани със семействата и бъдещето на брака между мъж и жена и съответно отглеждането и възпитанието на децата", каза още Тимчев.
"Това събитие е започнало в Бургас преди около 6-7 години. То е било винаги на тази дата, на която е и гей парадът, или т .нар. Прайд. И ние решихме на национално ниво от миналата година също да продължим тази традиция и по този начин да се провежда самото събитие", уточни той.
|
Коментари |
09:04ч. 11 Юни 2019 #25  Име(nick) В грешка си и нищо не си прочел очевидно. Даже те мързи да провериш определението на дума въпреки, че ти е казано ,че не я използваш правилно . Жалка гледка си. А това че не е българско движението за равни човешки права какво трябва да означава? В България само незаконни анархисти ли трябва да има?Заради теб не може явно да има равни права и задължения за всички в обществото. Защото не ти е дошла на теб тази идея. Ами някой навън те е изпреварил. Ами то много назад ще отидем ако не ползваме идеи и неща измислени и открити от чужди държави. Дай да затваряме интернет и да си махаме тока че не сме ги измислили и открили ние.
Много си злобен и то без основание.
20:49ч. 9 Юни 2019 #24  Vic Rattlehead Злоба има само в болната ти кратуна. LGBT както подсказва името му не е българско движение. Гей не е българска дума. Прайд не е българска дума. Джендър я ползват точно тия кретени, които регистрираха 31 пола, при биологични два и частни случаи на хермафродитизъм. Начи ако се мислиш за Наполеон, извънземен или розов еднорог ще ти окажат психиатрична помощ, а ако се обличаш в женски дрехи, правиш се на фея и искаш права си нормален. Само дето правата вървят със задължения. Какви са задълженията на LGBT към обществото, че да им бъда съпричастен към каузата? Те се опитват да прокарват закони, според които всеки, който не ги харесва и им оспорва безумните искания е престъпник. Много е кратък пътят от разкрепостения джендър до бития педераст. Просто зависи колко нагли ще станат.
20:49ч. 9 Юни 2019 #23  Vic Rattlehead Коментарът е премахнат Причина: Дублиране на коментар
12:04ч. 9 Юни 2019 #22  Име(nick) LGBT движението представлява всички.Включително и хетеросексуалните.Защото става въпрос за основни човешки права.Включително брак и отглеждане на деца.
Хората се борят за тези права защото им са отнети без основателна научна причина.А само заради социални предрасъдаци.Което по никакъв начин не е основателно.
Няма закон който да е вкаран за защита на човешките права и нормален човек който не ги нарушава да е "пострадал".
Също така думата джендър я използваш грешно и звучиш като 13 годишен пубер който има 2 по английски.
12:01ч. 9 Юни 2019 #21  Име(nick) Не съм пропуснал кавички. Ти щом си злобно същество няма как да ти се помогне щом не искаш.
Сега относно причините:
1.Сексуалната ориентация не причинява импотентност.
2.Високи нива на самоубийство има само сред транс обществото.И сред всички той е причинено от външни фактори, а именно подобни злобни като теб.А и Япония има високо ниво на самоубийство но там децата не са по-зле от тук.Даже обратното.
3.Хив позитивни майки раждат всяка година без да предават болестта. Тя нито е смъртоносна днешно време нито има риск от хващане.А при полов акт хората вече знаят за нея и имат научната информация да се пазят.Въобще не е фактор.
Изброявай защото засега имаш 0.
10:43ч. 9 Юни 2019 #20  Vic Rattlehead LGBT не представляват нашите хомосексуални - те са чуждо движение. Тук ги подкрепят основно платени симпатизанти и някакви заблудени като именик дето се борят с умрели призраци от миналото.
И никак не са безобидни, защото прокарват закони, от които после реално ние ще си патим. Включително и умници като именик, ако някой джендър се почувства обиден от него.
10:40ч. 9 Юни 2019 #19  Vic Rattlehead За това да не осиновяват деца има много сериозни причини. Ще дам само няколко:
1. Тези хора не се възпроизвеждат - нормално, щом вървят против природата.
2. Имат сериозен проблем с идентичността който води до стряскащо високи нива на самоубийства - близо 40%!
3. В рисковата група са са полово предавани болести като спин и хепатит Б - спомни си от какво умря Фреди умнико.
Мога да изброявам и още, ама и това стига за начало...
10:37ч. 9 Юни 2019 #18  Vic Rattlehead "Злобни консерви" търсят да пречат на "нормалните" хора.
Пропуснал си кавичките именикчо...
Педерастията е психично заболяване, което удобно беше премахнато. А прайдовете са вредни дори и за гейовете, защото настройват всички срещу тях. Все едно аз да изляза да си размахвам патката в морската пред млади майки и деца - ще предизвикам само отвращение и гняв.
Ама каквото сам си направиш...
10:12ч. 9 Юни 2019 #17  Sea_Dog1Хайде пак властта виновна и за тези природни недоразумения. :) :)
10:06ч. 9 Юни 2019 #16  Султанка Властта умело отклонява вниманието на народа от растящата мизерия и безпаричие чрез несъществуващи проблеми на хомосексуалисти и други подобни нестандартни хора!!!Така каптализъм няма да построим! Трябва усилена работа, а не шляене и дрънкане на празни приказки с биричка в ръка!
22:41ч. 8 Юни 2019 #15  vivian Обратните св считат за нормални, а стандартните -нормални, за луди....
22:16ч. 8 Юни 2019 #14  Виктор Пфу! Гадост!
21:48ч. 8 Юни 2019 #13  Име(nick) Пл1с това хомосексуалните жени винаги могат да имат деца от донор.
21:43ч. 8 Юни 2019 #12  Име(nick) Сега обясни как сексуалната ориентация на човек го прави импотентен.Или как този процент от населението което е Не е хетеросексуално или бисексуално има достатъчен процент че да влияе негативно върху раждаемостта.
Докажи с научни факти как сексуалната ориентация на едно дете (нещо с коеот човек се ражда, а не научава) може да се промени от сексуалната ориентация на родителите.По твоята сбъркана логика не би трябвало да има LGBT хора за начало.
И ще ти го демонстрират докато не получат равни права с останалите.
(виж линк...)
21:23ч. 8 Юни 2019 #11  WEB men Глупави,смотани педалчета-LGBT. Правят се на интересни ,нищо повече !
21:17ч. 8 Юни 2019 #10  Sea_Dog1По тази логика след 100г. човечеството ще загине?! Кой ще се възпроизвежда? Двама мъже,две жени или ще чакат на другите-нормалните хора да им правят децата! Тъпо,глупаво и.....! Да си се ....., но защо трябва да го демонстрират??? Сирак, изоставено дете отгледано от обратни ,става обратно и...до кога така?
20:45ч. 8 Юни 2019 #9  Име(nick) И стоят така децата защото абстрактно е забранено на част от населението да ги отглежда без научно доказано основание.Тъй че отново са ощетени добронамерените и можещите в това общество.Затова и всичко живо бяга на Запад.И не, не се връща ако може.
20:39ч. 8 Юни 2019 #8  Име(nick) Защото света е в отчаяна нужда от още хора.Не стига че и сега е пълно със сираци и изоставени деца.
19:34ч. 8 Юни 2019 #7  Sea_Dog1Само дето тези ,обратни ,противоприродни "свободни" не могат да имат поколение?! Освен ако някой друг им го направи и даде! Но нищо,в Турция опитите продължават. То и на света трябват ненормални все пак.:).
18:10ч. 8 Юни 2019 #6  Име(nick) Това че виждат развода като нещо негативно вместо възможност токсични връзки да приключат и хората да са по-щастливи и свободни показва колко имат още да учат тези хора.
17:20ч. 8 Юни 2019 #5  many Минава в девета глуха.
17:19ч. 8 Юни 2019 #4  many И така новата цена на тока, вдигаща и цените на всичко останало, новата в девета глуха.
17:18ч. 8 Юни 2019 #3  many И накрая всички пляскат с ръце и се прегръщат. Пускат в небето хетеросексуални двойки гълъби, правещи класически православен с..кс.
17:15ч. 8 Юни 2019 #2  whatsupЗа семействата, които се разпадат с разводи, гейовете ли са ви виновни ?
16:43ч. 8 Юни 2019 #1  Име(nick) Злобни консерви търсят да пречат на нормалните хора. Жалка картинка.
сподели или изпрати на приятел
Новини - теми |
Търси в новини |
Популярни теми |
|
 |
Новини от Варна, региона и света |
 |
 Старт към успеха: „Агрополихим“ набира стажанти
Понеделник, 30 Март 2026 14:53
Най-големият производител на азотни и фосфорни торове в България и лидер на пазара в Югоизточна Европа – „Агрополихим“, започва второто издание на своята програма „Фабрика за бъдещи таланти“. Платените...
| |
 |
 Случаите на морбили се увеличават, вече са 43 в три области
Понеделник, 30 Март 2026 19:18
Министерството на здравеопазването съобщи за общо 43 регистрирани случая на морбили в страната. Най-много случаи са установени в община Бяла Слатина – 37, следват община Плевен с два случая и по един случай...
| |
 |
 ВАС обяви за нищожни текстове от инструкцията за достъп на МВР до тол камерите
Понеделник, 30 Март 2026 19:08
Върховният административен съд (ВАС) обяви за нищожни текстове от инструкция, издадена от министрите на регионалното развитие и благоустройството, на вътрешните работи и на финансите, която регламентира...
| |
 |
 Мюзикълната гала „Милион мечти“ с Орлин Павлов идва премиерно във Варна
Понеделник, 30 Март 2026 18:58
На 4 април 2026 г. от 19 часа Държавна опера Варна ще представи премиерата на мюзикълната гала „Милион мечти“. Спектакълът проследява развитието на мюзикълния жанр през последните 12 години на варненска...
| |
 |
 Испания затвори въздушното си пространство за американски военни самолети
Понеделник, 30 Март 2026 18:47
Испания разшири забраната за използване на нейното въздушно пространство и военни бази от американски самолети, участващи в операции в Иран. Предишното ограничение се отнасяше само за две американски военни...
| |
 |
 НАП и КЗП започват масови проверки на цените преди Великден
Понеделник, 30 Март 2026 18:34
Всекидневно получаваме множество сигнали на граждани за повишение на цените на стоки и услуги предвид последствията от кризата в Близкия изток, както и от въвеждането на еврото. Необходим е и засилен контрол...
| |
 |
 4-годишно дете почина в болница в Добрич, родителите обвиняват лекари
Понеделник, 30 Март 2026 18:22
4-годишно дете почина в многопрофилната болница в Добрич. От лечебното заведение съобщават, че момиченцето е прието на 28 март „в увредено състояние“ и „въпреки приложеното лечение и усилията на медицинските...
| |
 |
 ММС е спряло изплащането на печалби над 5000 евро от тотото
Понеделник, 30 Март 2026 18:10
Министерството на младежта и спорта е спряло всички плащания, включително и печалби от Българския спортен тотализатор, които са над 5000 евро. Това оповести на брифинг днес изпълнителният директор на тотото...
| |
 |
 Варна избира нови представители в Съвета на децата
Понеделник, 30 Март 2026 17:57
Община Варна стартира процедура за избор на членове на Съвета на децата към председателя на Държавната агенция за закрила на детето. Поканата е насочена към директорите на училища във Варна, центровете...
| |
 |
 Газът у нас с нова цена за април, остава сред най-евтините в Европа
Понеделник, 30 Март 2026 17:45
Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР) утвърди цена на природния газ за април в размер на 34,27 евро/MWh, без да се включват цени за достъп, пренос, акциз и ДДС. На тази цена „Булгаргаз“ ЕАД...
| |
 |
 Без ток във Варна и областта утре ще са...
Понеделник, 30 Март 2026 17:31
Поради извършване на неотложни ремонтни дейности и обслужване на съоръженията за доставка на електроенергия утре, 31 март, без ток във Варна и областта ще са:
- от 8:30 ч. до 17:00 ч. - гр. Варна - кв....
| |
 |
 Конфликтът в Близкия изток увеличава натоварването на българското въздушно пространство
Понеделник, 30 Март 2026 17:18
Пренасочването на трафика вследствие на военните действия в Близкия изток допълнително увеличава натоварването върху българското въздушно пространство. Това стана ясно по време на учредяването на Клъстер...
| |
|
|
|
Изпрати новина
|
|
|
 |
Полезно |
Препоръчваме |
Най-четени |
Анкета |
|