381 са свободните места в яслените групи към обединените детски заведения, предвидени за деца, родени през 2013 и 2014 година.
Подаването на документите за новия прием започва от 1-ви април и ще продължи до 8-ми май. Правилата не са променени, повече информация за тях може да бъде намерена в сайта на община Варна.
Класирането ще бъде обявено в края на месец май, съобщиха от дирекция „Образование, младежки дейности и спорт“ в община Варна.
Всеки филиал е неделима част от конкретна детска градина и класирането на децата е общо. Обявените в електронния регистър свободни места за филиалите са за информация на родителите при избора им на детско заведение, поясниха от дирекцията.
Оттам съобщиха още - незаетите 30 места за една група от филиал „Жирафче“ са прехвърлени в централната сграда на ОДЗ-то, поради което в електронния регистър са обявени 66 места за две нови първи групи.
Обявеният нулев прием в ОДЗ №8 “Лястовичка“ пък означава, че приетите миналата година деца в яслената група са прехвърлени автоматично в първа група на детската градина. Това не позволява директорът да обяви още места за външен прием за новата първа група.
При кандидатстването единият от родителите, с постоянен адрес в община Варна, трябва да представи следните документи:
• заявление по образец;
• оригиналите и копията на акта за раждане на детето и личната карта на родителя;
• документ от работодател, че работи с трудов договор /документът трябва да съдържа изх.№, мокър печат с подпис, БУЛСТАТ на фирмата;
• заверено копие от годишна данъчна декларация по чл.50 или чл.92 за управители на ООД и ЕООД от ЗДДФЛ за предходната календарна година, ако родителят е самоосигуряващ се;
• актуален документ за регистрация от Бюрото по труда –Варна, ако родителят е безработен.
• Удостоверението за липса на задължения към общината за предходна година




Oрганизират „Дни на отворените врати в детските градини“ във всички райони на Варна
Коментари












ВиК авария затвори ул. „Ген. Колев“ – промяна по маршрут на автобус № 13
„Каолин“ ЕАД ще бъде новият концесионер на находище „Срем“
Ердоган: Турция няма да търпи провокации и морски заплахи в Източното Средиземноморие
Джордж Клуни и семейството му получиха френско гражданство
Френско списание обяви Николай Попов за личност на 2025 г. за България
Германците трябва да работят повече, призова президентът на „Дойче банк“
Безплатен градски транспорт във Варна в новогодишната нощ
Какво ще бъде времето утре
Русия заяви, че вчера Украйна е атакувала Москва с дронове
Прогноза за времето - 31 декември
Хонконг ще посрещне 2026 г. без традиционните фойерверки
Александър Николов беше избран за втори най-добър волейболист в света за 2025
Синята и Зелената зона във Варна няма да работят до 4 януари
Картовите плащания спират за кратко в новогодишната нощ
Край на писмата: След 400 години Дания първа се отказва от физическата поща
Най-важното от Варна във вчерашния 30 декември
Димитър Радев, БНБ: Еврото е знак за принадлежност – България е Европа
България се връща към открита национална селекция за „Евровизия“ след 13 години пауза
Урсула фон дер Лайен: Еврото ще подсили още повече гласа на България в Европа
31 декември в историята
Израел ще забрани на 37 хуманитарни групи да влизат в Газа
RSS Новини