14:54ч. 19 Декември 2014 #17

***
а аз не мисля, че проблема е в работниците. БАТИ ВЕНКО е прав, че проблем е от съвсем различно естество и най-вече проблема е в това, че трябва да се изкорени шуро-баджанащината в тази община.
11:33ч. 19 Декември 2014 #15

Mari Anne
Коя комисия е избрала фирмата изпълнител и по какви показатели, на какво основание е избрана точно тази фирма и защо се оказва, че тя няма нужните квалифицирани кадри, за да не изпада града ни в същата ситуация и следващ път.
10:18ч. 19 Декември 2014 #14

Варненец
Нека оставят реденето напаветата за налято.
Да направят една туристическа атракция "подреждане на павета" и желаещите туристи вероятно и по- бързо и по- качествено ще ги наредят срещу символична награда...
08:35ч. 19 Декември 2014 #13

BBB
По-долу пише кой е подписвал договорите ;)
22:52ч. 18 Декември 2014 #12

bobi
Какви са тези договори дето ги подписвате бе господин кмете.Виждаш я фирмата че не може да реди плочки и че сега се учи и до кога ще я чакаш?Кирчо исра едно лайно на този център а твоите ще са май много повече.
20:34ч. 18 Декември 2014 #11

Анонимен
С Вас сме,г-н Портних !
20:33ч. 18 Декември 2014 #10

Мерилин Монро
Точно така, кмете! Ще ги държиш изкъсо, защото те са много нагли и ни се качиха на главата. С теб сме!
18:31ч. 18 Декември 2014 #9

Бати Венко
Проблема не е в кмета, проблема е, че не се предприемат едакватни мерки от служителите. Няма как да реагират адекватно, защото иначе щяха да си го заложат още в проекто документацията, договора и всички документи по поръчката за обновяване на центъра на гр. Варна. А на кмета това е проблема, няма кадри, това потопи един кмет може да потопи и следващия кмет.
18:22ч. 18 Декември 2014 #8

Eli
Само да вметна, че договорът за изпълнение е подписан по времето на Кирил Йорданов, няма как на този етап да сменят изпълнителят, освен да го санкционират, така че тези, които негодуват срещу кмета не са особено прави!
17:26ч. 18 Декември 2014 #7

ime
скъсайте ги от санкции тия
17:25ч. 18 Декември 2014 #6

Бати Венко
Бати Венко е инженер, койте не е пил кафета докато работниците си правят свободни съчинения на обекта, а е стоял строежа и е давал наставления, затова знае! Всичко друго е ала бала.
17:23ч. 18 Декември 2014 #5

KaramelКмете, само с "искам" не става. Трябва и "знам", и "мога". До кога ще си играем на "проба-грешка"? Много е прав Бати Венко!!!
17:14ч. 18 Декември 2014 #4

Бати Венко
Разбутайте и отсечката до входа на Морската градина, и тогава ще си скубите косите.
Кога мислите, че трябва да падат главите на всички, които се отнасят с пренебрежение към дейностите по центъра или може би решихте да пемите отговорноста за тяхната безотговорност и некомпетентност. Идват избори с една дейност трупате точки с друга дейност само минуси. Лошите новини се разпространяват по-бързо от хубавите. Внимавайте и със спортна зала, че не знам кога пътищари разбират от ремонтни дейности в сгради.
17:08ч. 18 Декември 2014 #3

Веско
Бат Венко-велик си.Както навсякъде всеки плюе мучовците,че така е най-лесно,но не винаги това което е очебийно е истината.
17:03ч. 18 Декември 2014 #2

Бати Венко
Не търсете вината само в ИЗЪЛНИТЕЛЯ (може би толкова може), ЗАЩО не питате защо става така НЕЗАВИСИМИЯ СТРОИТЕЛЕН НАДЗОР, защо не питате ПРОЕКТАНТИТЕ (може би защото и те НЕ знаят как трябва да стане), защо не питате ръководителя на проекта или инвеститорският конттрол. Господин ПОРТНИХ защо не отчитате натрупаните грешки в целия процес, проектиране, надзор и строителство? Нима нямате кадрите за това? Може би на никой не му се четат Правилата за изпълнение и приемане на строително-монтажни работи? Защо се прилагат измислени технологии за полагане на павета? Може би лошо направената оферта диктува видовете дейсноти, които довеждат до резултатите от некачествената строителна дейност. До кога ще се лансират имена без необходимите професионални качества? И ЗВЕЗДНА БРИГАДА ДА РАБОТИ няма ли правилна технология, тези павета винаги ще хлопат. Едно е да направиш хубава рисунка за центъра на Варна, друго е да направиш верния проект.
Като за последно може да обявите КОНКУРС за Доклад за причините за некачетвия ремонт и препоръки за тяхното отстраняване, който да заплатите. Помнете и лятото няма да ви стигне да ремонтирате целия център, а предните плочки за баня ще излязат по-сполучливия проект за настилка.Успех г-н Портних, хората са казали, човек каквото си направи, друг не можа да го направи!
16:42ч. 18 Декември 2014 #1

Марин Милев
Искай си ти Портних, искай си. Ама много късно се сети.
Новини - теми |
Търси в новини |
Популярни теми |
|
 |
Новини от Варна, региона и света |
 |
 От днес: Променят маршрута на автобус №13 във Варна заради ремонт
Днес, 4 Май 2026 07:36
От днес, 4 май, за срок от около седмица се въвеждат временни промени в маршрута на автобусна линия №13 във Варна, съобщават от ОП ТАСРУД.
След спирка „Македонски дом“ автобусите ще обслужват спирка...
| |
 |
 4 май в историята
Днес, 4 Май 2026 07:12
1493 г. – Папа Александър VI става арбитър между Испания и Португалия за определяне на границите им на влияние в Новия свят.
1593 г. – Основан е бразилският град Жабоатау дус Гуарарапис.
1626 г. – Остров...
| |
 |
 Без ток във Варна и областта днес...
Днес, 4 Май 2026 06:51
Планирани прекъсвания на електрозахранването ще засегнат редица населени места във Варненска област днес, 4 май. Причината е извършване на неотложни ремонтни дейности и обслужване на съоръженията.
Ето...
| |
 |
 Прогноза за времето - 4 май
Днес, 4 Май 2026 06:34
Днес над Западна България ще бъде предимно слънчево, а над Централна и Източна ще има по-значителни увеличения на облачността, не са изключени и изолирани слаби превалявания от дъжд. Ще духа слаб до умерен...
| |
 |
 Черно море и Арда не се победиха в нулево реми във Варна
Неделя, 3 Май 2026 18:34
Черно море (Варна) запази лидерската си позиция във втората четворка на efbet Лига, след като завърши 0:0 с Арда (Кърджали).
Срещата предложи няколко добри положения, но без отбелязан гол. Гостите от...
| |
 |
 България и Армения подписаха стратегическо партньорство в Ереван
Неделя, 3 Май 2026 17:59
Илияна Йотова и министър-председателят на Армения Никол Пашинян подписаха в Ереван съвместна декларация за стратегическо партньорство между двете държави.
Двамата подчертаха високото ниво на политически...
| |
 |
 Без чадъри и шезлонги на 251 плажа в Гърция това лято
Неделя, 3 Май 2026 17:23
Гърция въвежда строги ограничения по крайбрежието, с които на практика забранява използването на чадъри, шезлонги и всякакви временни съоръжения на 251 плажа.
Мярката означава, че на тези места туристите...
| |
 |
 Митничари задържаха близо 2,3 тона контрабандни препарати за растителна защита
Неделя, 3 Май 2026 16:48
Близо 2,3 тона контрабандни препарати за растителна защита задържаха митническите служители при три отделни проверки.
На 24.04.2026 г. на Митнически пункт Калотина пристига на изходящо трасе от страната...
| |
 |
 Без ток във Варненска област в утрешния ден...
Неделя, 3 Май 2026 16:04
Планирани прекъсвания на електрозахранването ще засегнат редица населени места във Варненска област на 4 май 2026 г. Причината е извършване на неотложни ремонтни дейности и обслужване на съоръженията.
Ето...
| |
 |
 Румен Радев е номинацията за премиер на „Прогресивна България“
Неделя, 3 Май 2026 15:23
Започва обратното броене до връчването на първия мандат за съставяне на правителство. От „Прогресивна България“ потвърдиха, че Румен Радев е тяхната номинация за министър-председател, съобщава NOVA.
Именно...
| |
 |
 Израел одобри многомилиардна сделка за изтребители от САЩ
Неделя, 3 Май 2026 14:49
Израел съобщи, че е одобрил многомилиардна сделка за закупуване на два ескадрона бойни изтребители от Съединените щати.
Поръчката включва един ескадрон многоцелеви стелт изтребители F-35, произведени...
| |
 |
 Ватерполният „Комодор” мина леко през „Черноморец”
Неделя, 3 Май 2026 14:13
Селекцията на Николай Николов – Майката мина леко през бургаския „Черноморец” и взе поредна категорична победа в държавния шампионат по водна топка.
В двубой от група „Елит” във възраст U 18 отборът на...
| |
|
|
|
Изпрати новина
|
|