След кратка словесна престрелка между местния депутат и ръководителя на проекта Биляна Якова стана ясно, че към момента има изпълнен напълно само един от общо десет компонента на проекта – доставката на новите автобуси.
Якова обясни, че основната причина за забавянето с около 9 месеца е изборът на консултантска фирма. Принос има и обжалване заради, което Комисията за защита на конкуренцията е върнала до начален етап процедурата за избор на изпълнител за поръчка с предмет „Изпълнение на мерки за разпространение на информация и публичност“. В резултат тепърва трябва да се издава заповед за назначаване на оценителна комисия. Същото важи и за поръчка с предмет „Извършване на независим финансов одит.
„Не се сещам за процедура, която да не е обжалвана. Каквото и да правим, просто бизнес средата е агресивна. Всички обжалват докрай дори и да не е основателно.“, заяви зам. - кметът по европейските въпроси Бисер Младенов по повод съмнение в прецизността на работата на екипа, който работи по проекта.
Ръководителят на проекта каза още, че бавенето на четирите основни компонента е с цел да се изчисти максимално документацията и да се избегне подобен развой, както при други компоненти. До края на месеца трябва да стартират обществената поръчка за инжинеринга на бързия коридор BRT. В това число влизат съоръжения за колоездене, подобрения на крайни спирки и мерки за подобряване на достъпността.
До края на седмицата пък трябва да бъдат обявени още две обществени поръчки по проекта. Те са за автоматизирана билетна система и за масов градски обществен транспорт, към който се числят Система за информация на пътниците в реално време, Център за управление на масовия градски обществен транспорт, Предимство на превозните средства на МГОТ на кръстовища.
Срокът за изпълнение на проекта е 36 месеца, което означава, че трябва да бъде завършен през юли 2015 година. Якова изрази увереност, че въпреки спънките ще успеят да се вместят, но дори и това да не се случи има възможност за удължаване с няколко месеца, каза тя.
На заседанието стана ясно още, че обществената поръчка за закупуването на трите микробуса за хора с увреждания, предвидено по проекта, ще стартира през април. Документацията ще бъде изготвена по правилата на Европейска банка за възстановяване и развитие.





Нова билетна система във Варна – изпълнител има, резултат още няма
Коментари













Фишове за неправилно паркиране изпразниха тротоари в „Чайка“ (снимки)
100-километрова гонка с пет полицейски екипа във варненско приключи с катастрофа
С над 200 км/ч се е движила колата от снощната гонка във Варненско
Във Варна хванаха пиян водач с близо 5 промила алкохол
Варненски лекар със специална награда за рекорден брой профилактични прегледи
Варненският апелативен съд намали присъдата на подсъдим за убийство при неизбежна отбрана
Анонсираха пореден протест с искане за освобождаване на Благомир Коцев
Варна: Учениците от ОУ „Иван Вазов“ ще останат до края на учебната година в сградата на гимназията по електротехника
Знаменитият тенор Пласидо Доминго ще пее във Варна?
Дарение с мисия: „Сърце за двама“ подкрепя Центъра по репродуктивно здраве към Клиника НОВА
„Веолия Енерджи Варна“ ЕАД уведомява своите клиенти
Преместиха Благомир Коцев от следствения арест в Централния софийски затвор
Предлагат единен електронен билет за всички видове транспорт
Над 278 тона спасена храна за три месеца благодарение на нова инициатива на Лидл България
Кога ще е готов новият ферибот на Белослав?
Без ток във Варна и областта утре ще са...
Спецов освободи председателя на управителния съвет на "Лукойл Нефтохим Бургас"
Без ток във Варна и областта утре ще са...
Свободата да избираш: телефони с отстъпка, без договор
Българска народна песен вдъхнови Сара Джесика Паркър по време на журирането за „Букър“
Почистване в името на историческото наследство: новият плогинг на КУБ ще се проведе в местността Джанавара








RSS Новини