В нощта срещу фаталния петък, 13 септември, 45-годишната жена бе открита от съпруга си Георги, пронизана от куршум в детската стая на тавана в къщата им на ул. "Цар Петър"
Дали Виктория е заподозряна за убийство на майка си, или я държат като защитен свидетел на кървавия инцидент, от прокуратурата засега не дават отговор. Психолози работят ежедневно с 16-годишното момиче, а веднага след семейната драма при нея е изпратен екип за кризисна интервенция, потвърди шефката на Агенцията за закрила на детето във Варна Анна Конукова.
Анорексия невроза - това пише в доклада за психическото състояние на Виктория, изготвени от експертите. В него е уточнено, че тийнейджърката е в плен на коварната болест от 1-2 г.
Учителката на Вики, която трябваше да започне в 10 клас в Търговската гимназия във Варна през тази учебна година, също знае за проблема й. "Отслабна с 20 кг, беше бледа, отсъстваше от училище, а майка й вземаше отпуск, за да я гледа и захранва с диети", разказва класната ръководителка Елка Пенева.
Младото момиче си е намалило успеха от отличен на добър, затворило се и избягвало контактите със съученици. А за това, което разтърси Варна - че има вероятност момичето да е простреляло майка си, учителката, а и всички близки, са категорични, че дори Вики да е гръмнала, то това е нещастен случай, било е без умисъл. Всички, които познават семейство Балеви, се кълнат, че майка и дъщеря са били изключително привързани една към друга
Неразплетената мистерия обаче продължава да разпалва въображението на варненци. Три са основните версии, по които официално работят разследващите: самоубийство, убийство и нещастен случай при боравене с огнестрелно оръжие. Няма заподозрени, отсичат от прокуратурата.
Никой не дава категоричен отговор дали фаталният изстрел, преминал през дясната буза на Петя, е произведен от законно притежаваната ловна пушка на съпруга Георги. Лансира се информация, че оръжието, което е гръмнало в таванската стая на Виктория, след това е било грижливо прибрано в калъфа си там, където е стояло винаги - в спалнята на родителите.
Но и това също не е потвърдено официално. Съпругът на Петя - Георги, който работи в Горското стопанство на Варна, все още не е ходил на работа. Във фаталния ден, както и почти две седмици преди това, той е замествал колегата си от охраната на вратата на лесничейството, който бил в отпуск. Работното време на входа е до 17 ч, обясни титулярът.
Според колеги в Горското Георги бил кибритлия. Имал много грижи с щерка си и през лятото си взел неплатен отпуск. А според тиражираните вече версии Георги е имал желязно алиби в нощта на разстрела на съпругата му.
Липсата на официална информация отприщи няколко версии за смъртта на Петя, които мълвата из Варна носи. Според първата, която се приема за по-правдоподобна, Георги е опитал да прикрие престъплението на дъщеря си.
Прибрал се във фаталната вечер и намерил дъщеря си пред къщата. Разбрал, че Вики е простреляла Петя, която се е опитала да й попречи да се самоубие. Според тази версия таткото се опитал да замете следите, затова звънял из полицейските управления да издирва жена си. Дъщеря си закарал в болница, за да й осигури алиби. А накрая се обадил в полицията и съобщил, че е открил жена си в локва с кръв.
Другата версия, първата лансирана още на 13 септември, бе, че Георги е гръмнал съпругата си заради наследената от родителите й къща на пъпа на града. И се опитва да припише убийството на дъщеря си, която е непълнолетна и с психическо заболяване. Няма как да знаем обаче дали тези две твърдения имат нещо общо с истината.
В деня, когато Петя бе убита, всеки от съседите казваше, че не е чул изстрел, но сега някои вече си припомнят, че са чули гръм около 17 ч. и помислили, че хлапета хвърлят бомбички.
После в 2 ч мъж в кооперацията насреща е чул вой, плач и откъслечни реплики, които явно са били на Георги: "Незабавно полиция да дойде на ул. "Цар Петър"... да не избяга...". След което видял Георги пред дома си - да вие и да стене. Някои съседи продължават да твърдят, че в зловещата къща е имало скандали, но според други се е чувал по-скоро само силният глас на Балев.
Тялото на Петя Балева е още в моргата. Жената все още няма смъртен акт и не може да бъде погребана.







Библиотекарката Петя Балева от Варна вече е погребана
Новини - теми












Електромобилите на бъдещето пристигат – Leapmotor вече е и във Варна
Почина варненският журналист Даниела Георгиева
Осъдиха брокер на имоти във Варна за присвояване
Уникален кадър на варненска фотографка покори НАСА (снимки)
Проверяваме онлайн на какви профилактични прегледи имаме право
Румен Радев с публична среща във Варна на 27 март
Благовещение е – денят на добрата вест и надеждата за плодородие
Задържаха варненец за грабеж в аптека
Премиерът Гюров разпореди спешна проверка в АПИ
Влизат в сила компенсациите за високите цени на горивата
Без ток във Варна и областта утре ще са...
Израелски политик предлага Израел да купи 40 гръцки острова за евакуация на израелци в случай на война
Дете простреля връстник при игра с въздушна пушка
Учителят Теодосий Теодосиев пристига във Варна за фестивала „Здравей, Здраве“
Български астрономи откриха нова свръхземя
Митничари откриха 220 000 недекларирани евро, скрити в шоколади (видео)
Драматичният театър във Варна обявява 20% намаление на билетите по повод Световния ден на театъра
МВнР препоръчва преустановяване на пътуванията до Куба
Лагард предупреди за несигурност в еврозоната заради Близкия изток
Кабинетът разреши внос на Руски част за АЕЦ „Козлодуй“ след проблеми с блок 6
Руски дрон удари комин на електроцентрала в Естония








RSS Новини