Всички панелки – санирани до 2020 г., обяви президентът Плевнелиев
Четвъртък, 21 Март 2013 10:38Източник: в.Труд
До 2020 г. всички панелки в страната да бъдат санирани, обяви отново президентът Росен Плевнелиев вчера по време на церемонията за връчването на наградите "Най-добър град за живеене" от националното проучване на "24 часа" и "Дарик".
Според него енергийната ефективност е пътят към технологично преоборудване и даване на нов облик на градската среда в България. „Държавата трябва да застане с национална програма за енергийна ефективност", смята президентът.
„Така има шанс да намалеят и сметките за ток и парно, а това ще има силен социален отзвук сред хората", убеден е държавният глава.
„Задачата е доста сериозна и за да бъде изпълнена, ще са необходими и действия не само от държавата и европейските фондове, но и от общините. Градските управи трябва да инвестират във всичко, свързано с качеството на живот и перспективата на човек да остане, да обича и да инвестира собствената си енергия и време в собствения си град", призова Росен Плевнелиев.
|
Коментари |
14:51ч. 21 Март 2013 #22  merypoup Вижте хора, с риск да стана банална и досадна искам още веднъж да Ви обърна внимание. Примера, който дадох със сметката за 128лв. за 10 слънчеви и топли дни се отнася за нова, тухлена сграда изпълнена по всички правила за енергийна ефективност и то не само на хартия, а в действителност. Това се отнася както за самите апартаменти, така и за общите части.
14:42ч. 21 Март 2013 #21  Перде Както вече някой каза, санирането не е само лепене на изолация на стените на един апартамент. А как щяло да стане? Много лесно - РДНСК или друг държавен орган дава предписание за извършване на определени дейности и ако не бъдат направени, обявява сградата за негодна за живеене. Продължавате да сте собственици на хапартамент, но не можете да живеете в него. Отивате на село в къшата на дядо и си блъскате главата, защо не сте го направили. Между другото тази схема не е откриване на топлата вода. Прилага се в доста държава.
А понеже ние, българите, не търпим някой да ни казва какво да правим и още по-малко пък да даваме пари за нещо, което трудно може да се пипне, а пък най-малко да даваме пари за общи работи/части, затова панелките и не само те са заприличали на сметища и руини.
А Плевнелиев като е казал А, да каже и Б. да се намери начин на финансиране на санирането за социално слабите.
И един пример - все повече входове сменят дограмата на стълбището. Вярно, че е половинчата работа, но показва, че може да стане. Друг е въпроса, като моя случай, защо не се въползват от кредитите за енергийна ефективност. Реално може се печели между 10 и 15 %. Но селските бекове, които не търпят да им се казва какво да правят, може само с тояга да ги накараш да регистрират етажна собственост и да престъпят прага на банка.
14:34ч. 21 Март 2013 #20  tatyana1 1.Всички се усетиха че ако се санират сами, без помощта на държавата, цените са наполовина.
2. Панелите имат кородирали заварки и връзки, които трябва да се ремонтират преди лепене на стиропор.
3. Доста апартаменти имат демонтирани и изрязани панели, което ги прави потенциално опасни, изолацията им е последнагрижа!
4. Няма статистически достоверни данни че стиропор леко позамазан отгоре ще оцелее даже докато човек си изплати заема, камо ли да си избие парите!
5. Прдлагания лихвен 6% въобще не ми изглежда нисък
14:32ч. 21 Март 2013 #19  Султанка Ами като увеличат тока още 10 пъти,кел файда от саниране ли беше или насиране!
14:14ч. 21 Март 2013 #18  merypoup А между другото мога да дам още един пример. В двустаен апартамент изпълнен по най-новите технологии, отговарящ на нормите за енергийна ефективност. Южен и вътрешен. За 10 дена с преобладаващо топло време и слънчеви дни, в които през деня от 10 до 17 не е пускано отопление, а през останалото време работи климатик, също икономичен - сметката беше 128лв. Пак повтарям, за 10 дена.
14:09ч. 21 Март 2013 #17  merypoup Е добре де, какво тогава означава саниране? Сложена е изолация, дограмата е сменена (за нея не знам какво е платено от предишния собственик). Какво още трябва да се направи за да има саниране?
14:07ч. 21 Март 2013 #16  balkharaох, писна ми от глупостите му на тоя!
14:02ч. 21 Март 2013 #15  galiaСаниране не означава да си сложиш външна изолация.
Затова merypoup имаш такива сметки
13:52ч. 21 Март 2013 #14  merypoup Преди 3 години близо 5000лв.
13:22ч. 21 Март 2013 #13  whatsupА колко ти струваше санирането ?
13:11ч. 21 Март 2013 #12  merypoup Много хора са санирали жилищата си, нека кажат колко са им намалели сметките.
Моето жилище е санирано. Отоплявам се с два климатика от най-икономичните (според характеристиките им), правим и икономии. Бойлера се включва само вечер. В апартамента се топли само там, където има човек в момента. В коридора, банята и тоалетната е неприятно хладно, да не кажа студено. Липсва усещането за топлина и уют. Бързаш да влезеш в стаята на топло. А сметките ми са:
декември - 242
януари - 241
февруари - 213
12:31ч. 21 Март 2013 #11  sunman пълен глупак
12:26ч. 21 Март 2013 #10  &&&&&& като видяха дебелия твоите началници-, най вече ченгето- цв. цв. се скриха на ужким и ти прехвурлиха властта.
сега европа ще заведе тотални дела срещу вашите груби действия срещу ЕРП-тат- това са частни дружества.
вместо да думнете държавната енергийна мафия, в която и вие участвате , ударихте тях, сега ще берете плодовете.
и ще се окаже, че не тока е скъп, ами просто хората живеели в лоши панелки.
не че не е вярно , ама вашите комсомолски схеми ние ги знаем от много години-учили сте се в партийни школи на бкп.
най умеете да сте демагози , като ви питат нешо-да гледате дали е изгряла луната/
12:21ч. 21 Март 2013 #9  &&&&&& ДОРИ когато осигуриш 100% парите за саниране от европа, държавата, и общината, пак трябва да попиташ гражданина, аджаба, дали е съгласен да му се пипа жилището.
къде отиваш , ти. плевенлиев, на работа-едва ли.
хххххххххххххааааааааааааааааааа
а ти гаранция не можеш да осигуриш и 50 % от необходимата сума за ремонта.
така, че . спри с глупостите си.да ни занимаваш.
12:18ч. 21 Март 2013 #8  &&&&&& това са уникални бисери на р. плев.
видите ли, не енергията е скъпа, ами просто гражданите не се грижат за жилищата си.
то че българина още не е разбрал , че сега не е 1984 година и понякога пуска радиатора 3 квт без да го спре 1 седмица, си е вярно.
вярно е, че много панелки пускат студ.
ама. В ПЪЛНА ЗАБЛУДА Е ДРУГАРЯ ПЛЕВЕНЛИЕВ, че ще накара със закон хората да наливат пари в жилищата си. особено когато те едвам свързват двата края поради престъпната политика /антинарод/ на приятелчетат на рос. плев.
12:12ч. 21 Март 2013 #7  &&&&&& уууууууууууууу..натиснах някакво копче, дето не можаш да си довърша писанието, че и 2 пъти се...отпечатало..хаха.. нищо де.достатъчно е.
12:11ч. 21 Март 2013 #6  &&&&&& къв си ти, другарю плевенлиев, че да задаваш дневния ред на обществото, питаме ???
Да бъдели санирани..... ДА бъдели, ок , дай си милионите за целта , почваме.
писнало ни е от неадекватни като теб. това трябва онова трябва, ама някой друг да плати.
смешник.
че и говори за 2020 година. той отдавна няма да е фактор , плевенлиев, тогава, живот и здраве.
иначе идеята -твоята и на твоите приятели от герб - за саниране отдавна я прокламираш-целта е да наложите както при асфалта и магистралите свои фирми и да си вземете обратно милионите под форма на % ти
да, ама това е ЧАСТНА СОБСТВЕНОСТ, кви ги ръсиш другар че щели гражданите да излязат на палатка, ти къв се явяваш-адвокат ли си им- може на палатка да искат хората.
Пълен абсурд- някакъв си там Плевенлиев щ
11:50ч. 21 Март 2013 #5  A.A. Президентът няма да плати санирането, а ние ще платим на личните му фирми да го направят
11:47ч. 21 Март 2013 #4  Hottentot Президента ли ще плати за санирането?
11:39ч. 21 Март 2013 #3  whatsupМного интересно как ще стане това.
11:24ч. 21 Март 2013 #2  Виктор В резюме на изтритото ми съобщение - нито панелките ще се санират до 2020 год / освен ако държавата, както в Чехия не ги санира сама/ нито сметките за ток ще намалеят от по-малката консумация. Защото колкото по-малко ток се произвежда - толкова повече ще се увеличава цената му, за да се издържа системата. И сега се виждат проблемите енергетиката при малка консумация.
11:20ч. 21 Март 2013 #1  Виктор Мама му стара, докато напиша съобщението и ... страницата се презарежда автоматично и го изтрива! Няма ли как да се реши този проблем?
Новини - теми |
Търси в новини |
Популярни теми |
|
 |
Новини от Варна, региона и света |
 |
 Десетина варненци протестираха с искане за оставка на председателя на Общинския съвет (снимки)
Днес, 4 Август 2025 17:18
Десетина души се събраха на протест с искане за оставката на председателя на Общинския съвет във Варна Христо Димитров. Демонстрацията се проведе този следобед на ул. „Димитър Икономов“ 21, където се помещава...
| |
 |
 Румънски частен самолет кацна аварийно край плевенско село
Днес, 4 Август 2025 17:04
Румънски частен самолет е кацнал аварийно край плевенското село Гиген. За това съобщи окръжният прокурор на Плевен Владимир Николов.
Самолетът е бил управляван от румънски гражданин, който е и собственик...
| |
 |
 Започна разчертаването на зоните за маси и столове в центъра на Варна
Днес, 4 Август 2025 16:51
Служители на район „Одесос“ стартираха разчертаването на разрешените площи за разполагане на маси и столове пред заведенията в централната част на Варна. Проверяват се обектите с издадени разрешения, като...
| |
 |
 МРРБ: Информацията за разплащанията е налична, списъкът с имоти временно свален по обективни причини
Днес, 4 Август 2025 16:38
Министерството на регионалното развитие и благоустройството (МРРБ) опровергава информация, публикувана от медия, в която се твърди, че на сайта на министерството липсват данни за разплащания по проекти...
| |
 |
 Заловиха 60-годишен с 80 кг марихуана при акция на автомагистрала „Тракия“
Днес, 4 Август 2025 16:26
60-годишен мъж е с повдигнато обвинение за държане с цел разпространение на високорискови наркотични вещества в особено големи размери. Престъплението е извършено на 1 август в лекотоварен автомобил „Форд“...
| |
 |
 Президентът: Националната гвардейска част е символ на чест, дълг и родолюбие
Днес, 4 Август 2025 16:12
Държавният глава и върховен главнокомандващ на Въоръжените сили Румен Радев удостои с Почетен знак на президента командира на Националната гвардейска част полк. Кънчо Иванов за вярна и достойна служба...
| |
 |
 По-малко от месец до изтичане на крайния срок за подаване на заявления за прием в школите на ОДК - Варна
Днес, 4 Август 2025 15:59
Остава по-малко от месец до изтичане на крайния срок за подаване на заявления за прием в школите на ЦПЛР - Общински детски комплекс, гр. Варна. Електронната система (https://odk.uslugi.io) ще бъде отворена...
| |
 |
 КЗК санкционира „Билла България“ ЕООД за заблуждаваща реклама
Днес, 4 Август 2025 15:47
Комисията за защита на конкуренцията наложи имуществена санкция на „Билла България“ ЕООД в размер на 405 936 лв. за заблуждаваща реклама, в нарушение на чл. 32, ал. 1 във връзка с чл. 33 от Закона за защита...
| |
 |
 Италианската комисия за защита на конкуренцията глоби Shein с 1 милион евро
Днес, 4 Август 2025 15:34
Италианската комисия за защита на конкуренцията (AGCM) заяви в понеделник, че е наложила глоба от 1 милион евро (1,15 милиона долара) на компанията, отговорна за уебсайтовете на Shein в Европа, заради...
| |
 |
 Възможен реванш: Лудогорец отново срещу Карабах в Шампионската лига
Днес, 4 Август 2025 15:20
Лудогорец научи потенциалния си съперник за плейофа на Шампионската лига. Жребият на УЕФА отреди, че ако „орлите“ успеят да елиминират унгарския шампион Ференцварош, ще се изправят срещу победителя от...
| |
 |
 Над 400 работещи без договор в хотелиерството и ресторантьорството установени от началото на годината
Днес, 4 Август 2025 15:08
Инспекцията по труда продължава да отчита сериозен брой случаи на работа без трудов договор в сектор „Хотелиерство и ресторантьорство“. От януари до момента са установени 416 работещи без договор, при...
| |
 |
 Протест с искане за оставка на председателя на Общински съвет-Варна готвят днес
Днес, 4 Август 2025 14:58
Протест с искане за оставката на председателя на Общински съвет Христо Димитров ще се проведе днес във Варна. Събитието е насрочено за 16.30 часа на ул. „Димитър Икономов“ 21.
Според организаторите,...
| |
|
Изпрати новина
|
|
|
 |
Полезно |
Препоръчваме |
Най-четени |
Анкета |
|