БСП обещава сезонна заетост

 
Голяма част от обещаваните от БСП 250 хиляди нови работни места ще бъдат само сезонни. Това стана ясно от думите на председателя на социалната комисия на левицата Драгомир Стойнев. Новите работни места са залегнали и в предизборната програма на БСП.
Поне 190 хиляди от заложените в предизборната програма на БСП 250 хиляди нови работни места ще бъдат сезонни и ще се разкрият по линия на разработваните от социалното министерство мерки за стимулиране на заетостта, разкри доскорошният депутат Драгомир Стойнев.
Лидерът на БСП Сергей Станишев подчерта, че основен приоритет на социалистите е и стимулиране на раждаемостта както чрез увеличаване на майчинството, така и чрез финансова подкрепа за общинските детски градини.
Социалистите настояват за смяна на Михаил Константинов
Председателят на БСП отказа да коментира какъв процент нови лица ще влязат в листите на избираеми позиции, след като заявка за пенсиониране дадоха депутатите ветерани Любен Корнезов, Петър Димитров и Бойко Великов. Той обаче определи като пресилени появилите се в медиите коментари за „сеч и рязане на глави”. Сергей Станишев отново постави въпроса за отстраняването на проф. Михаил Константинов от председателския му пост в преброителя на изборите „Информационно обслужване”. Засега от БСП не виждали ясни воля от служебното правителство за провеждането на честни избори.
|
Коментари |
19:57ч. 21 Март 2013 #20  soviniДа си завре сезонната заетост отзад. Тогава гарантирано ще се почувства като полубезработните, нуждаещите се от работа по специалността, тези, които са готови емигранти, но не са поради възраст или пари.
16:10ч. 20 Март 2013 #19  goran този капут да е жив и здрав, и дълго да е водач на БСП, пожелавам му го от все сърце, защото никога няма да спечели вот
16:07ч. 20 Март 2013 #18  Венче Който много приказва, много лъжи и глупости казва.
13:51ч. 20 Март 2013 #17  totko70 Ей тоя дойде ли на власт - жална ни майка. ГЕРБ ще ни се види приказка.
13:42ч. 20 Март 2013 #16  m.z.g.68 Да възможно е.Ако Станишко и пасмината му построят още някой хотел по курортите ни,ако заграбят още някой декар земеделска земя и ще им бачкаме сезонно за жълти стотинки-ето така могат да открият работни места.
13:26ч. 20 Март 2013 #15  Rain А бе СтаниШЕФ, то всяка година за курортният и селскостопанският сезон се наемат работници. Ти топлата вода ли откри, какво......Стига ни взема за канарчета.
Сезонната трудова заетост е характерна за България и не зависи от твоите смешни обещания.
12:25ч. 20 Март 2013 #14  port И няма да лъжат!
И няма да крадат!
И няма да......
И няма да......
Те не са ония! Те са партия на промяната!
12:01ч. 20 Март 2013 #13  Виктор БСП нямат никаква идея за решаването на проблемите на хората.
11:29ч. 20 Март 2013 #12  DJ Bobo Най-много заети ще има през сезона на канарчетата и през куково лято, както и през размножителния сезон на охлювите. Ха, ха.
11:18ч. 20 Март 2013 #11  H.Nejkov Абе нагъл мелез защо не спреш наглите си изяви по медиите или ти е хубаво да те псуват ,с тоя гьон сурат ме отвращаваш и не се хфали че си голям баща,от всякъде си безкруполно нахален!!!
11:11ч. 20 Март 2013 #10  биг Абсолютни лъжци заедно с жълтата комунистка Кунева-сол ташака им.Заплата 3000лв хляба 10лв,месото80лв сиренето 60лв и тн...По-вече никаква власт за тях и мазните Местановци.
10:52ч. 20 Март 2013 #9  Sailor Чудя се, дали тоя цайсат плъхок ми е по-противен или всеможещата, самовлюбена мутра от Банкя..... Май са еднакво наприятни!
10:52ч. 20 Март 2013 #8  WEB men Руснаците имат един лаф:" не валяйте дурака..."/не съм сигурен дали е точно така/Т.Е.: не закачайте глупака! Този не заслужава даже да се коментират глупостите му. Жалко,че има хора/че и млади/,които му се вързват все още.
10:44ч. 20 Март 2013 #7  Doni Edreva И като увеличат майчинството с 2-3 лева (увеличение ли е? увеличение е!) и като започнат да раждат българските жени ... къде ще му излезе края?!
10:36ч. 20 Март 2013 #6  кафе За БСП кампанията никога не спира.Погледнете снимката на лидера им - с поглед отправен в светлото бъдещето. Столетницата е винаги възбудена и готова за нови изборни победи.
10:17ч. 20 Март 2013 #5  denislavgeorgiev "Засега от БСП не виждали ясни воля от служебното правителство за провеждането на честни избори."
Абсолютно всяко изявление на БСП е предизборно! Нали уж кампанията не е започнала.
10:16ч. 20 Март 2013 #4  кафе Обещавам, обещавам! Обещавам ти много неща! Обещавам, обещавам! От обещания глава не боли!
10:16ч. 20 Март 2013 #3  Murmorana И после ще се окаже, че това са си все едни и същи сезонни работни места, които се 'откриват' всеки сезон ;-))). Идиот, лошото е, че много народ ще му се върже...
10:14ч. 20 Март 2013 #2  ClioR3 А така, сезонна заетост било значи! Да не се окаже след време, че не само, че не било сезонна заетост, а ми и нещо друго! Смешко, скривай се заедно с твоите другари и не ни занимавай с глупости!
10:11ч. 20 Март 2013 #1  D.Nedeva Тоя като го видя и ми се повдига ! Аман от обещания ! Имаше възможност да съставиш правителство и да ги създадеш тези 250 хиляди работни места...тъкмо сега идва и сезона ! Уви, не се нави.......ЯВНИ ЛЪЖИ ! МАРШ !
сподели или изпрати на приятел
Новини - теми |
Търси в новини |
Популярни теми |
|
 |
Новини от Варна, региона и света |
 |
 Черно море и Арда не се победиха в нулево реми във Варна
Неделя, 3 Май 2026 18:34
Черно море (Варна) запази лидерската си позиция във втората четворка на efbet Лига, след като завърши 0:0 с Арда (Кърджали).
Срещата предложи няколко добри положения, но без отбелязан гол. Гостите от...
| |
 |
 България и Армения подписаха стратегическо партньорство в Ереван
Неделя, 3 Май 2026 17:59
Илияна Йотова и министър-председателят на Армения Никол Пашинян подписаха в Ереван съвместна декларация за стратегическо партньорство между двете държави.
Двамата подчертаха високото ниво на политически...
| |
 |
 Без чадъри и шезлонги на 251 плажа в Гърция това лято
Неделя, 3 Май 2026 17:23
Гърция въвежда строги ограничения по крайбрежието, с които на практика забранява използването на чадъри, шезлонги и всякакви временни съоръжения на 251 плажа.
Мярката означава, че на тези места туристите...
| |
 |
 Митничари задържаха близо 2,3 тона контрабандни препарати за растителна защита
Неделя, 3 Май 2026 16:48
Близо 2,3 тона контрабандни препарати за растителна защита задържаха митническите служители при три отделни проверки.
На 24.04.2026 г. на Митнически пункт Калотина пристига на изходящо трасе от страната...
| |
 |
 Без ток във Варненска област в утрешния ден...
Неделя, 3 Май 2026 16:04
Планирани прекъсвания на електрозахранването ще засегнат редица населени места във Варненска област на 4 май 2026 г. Причината е извършване на неотложни ремонтни дейности и обслужване на съоръженията.
Ето...
| |
 |
 Румен Радев е номинацията за премиер на „Прогресивна България“
Неделя, 3 Май 2026 15:23
Започва обратното броене до връчването на първия мандат за съставяне на правителство. От „Прогресивна България“ потвърдиха, че Румен Радев е тяхната номинация за министър-председател, съобщава NOVA.
Именно...
| |
 |
 Израел одобри многомилиардна сделка за изтребители от САЩ
Неделя, 3 Май 2026 14:49
Израел съобщи, че е одобрил многомилиардна сделка за закупуване на два ескадрона бойни изтребители от Съединените щати.
Поръчката включва един ескадрон многоцелеви стелт изтребители F-35, произведени...
| |
 |
 Ватерполният „Комодор” мина леко през „Черноморец”
Неделя, 3 Май 2026 14:13
Селекцията на Николай Николов – Майката мина леко през бургаския „Черноморец” и взе поредна категорична победа в държавния шампионат по водна топка.
В двубой от група „Елит” във възраст U 18 отборът на...
| |
 |
 Какво ще бъде времето в понеделник
Неделя, 3 Май 2026 13:28
През нощта над страната ще бъде предимно ясно. Разкъсана облачност ще има след полунощ над крайните източни райони. Ще духа слаб вятър от запад-северозапад. Ще има условия за слана. Минималните температури...
| |
 |
 Иранската активистка Наргес Мохамади е преместена в болница след рязко влошаване на състоянието ѝ
Неделя, 3 Май 2026 12:59
Фондацията Фондация „Наргес Мохамади“ съобщава, че затворената иранска правозащитничка е била преместена от затвора в болница, след „катастрофално влошаване на физическото ѝ състояние“.
Наргес...
| |
 |
 Оттеглиха исковите молби срещу Весела Лечева
Неделя, 3 Май 2026 12:20
Във връзка с журналистически въпроси, свързани с Българския олимпийски комитет (БОК), от юридическия екип на Весела Лечева съобщават, че ищците Станка Златева, Белчо Горанов и Пламен Кръстев, чрез своите...
| |
 |
 ЕС спира плащанията към Сърбия заради отстъпление в съдебната реформа
Неделя, 3 Май 2026 11:57
Марта Кос съобщи, че Европейската комисия е спряла всички плащания към Сърбия по Плана за растеж, заради регрес в областта на съдебната реформа.
По думите на Кос страната бележи отстъпление в ключови...
| |
|
|
|
Изпрати новина
|
|
|
 |
Полезно |
Препоръчваме |
Най-четени |
Анкета |
|