В разговорите се включиха още заместник-кметът Илия Коев, директорът на дирекция „Бюджет и финанси“ Кирил Симеонов, областният координатор на КНСБ Анна Ковачева и председателят на Синдикалната организация в „Градски транспорт“ ЕАД Павлина Николова. Срещата бе организирана по инициатива на кмета, в резултат на което протестиращите прекратиха блокадата на Аспаруховия мост.
Кметът Коцев подчерта, че общината винаги е откликвала на исканията на шофьорите и подкрепя усилията за подобряване на условията на труд в сектора, тъй като функционирането на обществения транспорт е пряко свързано с ежедневието на гражданите. Той изрази надежда, че при редовно правителство общината, синдикатите и държавата ще намерят устойчиво решение, осигуряващо предвидимост за работещите.
„Ръководството на ‘Градски транспорт’ носи сериозна отговорност за финансовото състояние на предприятието и възможностите му да осигурява възнагражденията на служителите. Разходите в предприятието са високи и в някои аспекти работата му трябва да бъде подобрена“, заяви кметът.
Коцев припомни, че предстои избор на ново ръководство на общинските дружества, като призова общинските съветници да бъдат отговорни при избора, за да се гарантира професионално управление. Той отбеляза, че с подкрепата на общината заплатите на шофьорите са били увеличени с близо 50% през 2024 г., достигайки нивата на София след двукратно увеличение.
Синдикатите уточниха, че днешната блокада на Аспарухов мост не е протест срещу общината, а сигнал към правителството за нуждата от предвидимост и дългосрочна политика в сектора. Те изразиха желание за подписване на нов Колективен трудов договор на местно ниво поне до края на мандата на настоящата кметска администрация и благодариха за диалога и разбирането, което срещат във Варна.









Дават 1 млн. евро за обработка на плащанията през билетна система за градския транспорт във Варна
Новини - теми












Стотици купени коли у нас се оказват издирвани – омбудсманът сигнализира МВР
18 тона фъстъци от Египет спрени на границата заради опасни нива на афлатоксини
Румен Радев е номинацията за премиер на „Прогресивна България“
Какво ще бъде времето в понеделник
Оттеглиха исковите молби срещу Весела Лечева
Свлачището край пътя Пампорово–Смолян остава активно
Gen Z джебчийки по улиците за Гергьовден
България и Армения подписаха стратегическо партньорство в Ереван
Сланите застрашиха черешовите масиви в Кюстендилско, реколтата с тежки щети
Глобиха стотици шофьори за затъмнени стъкла на автомобилите в София
Митничари задържаха близо 2,3 тона контрабандни препарати за растителна защита
МВР започва издаването на паспорти с 10-годишна валидност
„Левски“ е шампион! „Сините“ с 27-а титла след победа над ЦСКА 1948
Българското агнешко изчезва: Избираме между новозеландско, румънско и замразено месо
21 години от подписването на договора за присъединяване на България към ЕС
Габрово превръща карнавала в музикален и визуален спектакъл без аналог
България е извадена от списъка за наблюдение на САЩ за защита на интелектуалната собственост
Никола Цолов спечели спринта в Гран при на Маями
Михаела Доцова е новият председател на Народното събрание



RSS Новини