В предаването „Хоризонт за вас“ той поясни, че идеята има подкрепата и на националните консултанти, но ще са необходими още подписи, за да може петицията да бъде внесена в парламента и да се гласува бюджет, за да се разкрие такава структура:
„Съществуват два проблема. Когато се започва химиотерапията, е необходимо да се подготви организмът, за да се запази имунната му система. В един такъв институт предвиждаме да има клиники, които ще се занимават с подготовката на хората. Когато започне химиотерапията и възникнат противопоказания, трябва да има къде пациентът да бъде възстановен. И още – когато приключи химиотерапията или друга съвременна терапия, е необходима бързо да бъде възстановена имунната система, за да не възникват рецидиви“.
По думите на доц. Влади Манев, за да започне такава дейност, ще бъде необходима стартова сума между 5 и 10 млн. евро.
Имунологът подчерта, че българите сме единствените в Европейския съюз, които най-много боледуваме и най-много умираме от рак.







СЗО: Случаите на рак ще нараснат с 81% в страните с ниски или средни доходи
Новини - теми







Варна остава в надпреварата за домакин на „Евровизия“ 2027
Даниел Вълчев представя романа си „Седем дни в Парория“ във Варна и в Бургас
Ищар излиза тази вечер на сцената на Летния театър във Варна
Галерията във Варна организира летни арт занимания за ученици
Във Варна започнаха снимките на новия български сериал „Летище“
Отиде си актрисата Кина Дашева
Комисията по култура реши: Удостояват DARA със званието „Почетен гражданин“ на Варна
Вход свободен и много атракции за Деня на бащата във Военноморския музей
Премиера на балета „Спартак“ на фестивала Опера в Летния театър – Варна 2026
Днес: „Бурята“ на Виктор Бодо открива международната програма на „Варненско лято“
Възродиха Детската асамблея „Знаме на мира“ с празник при монумента „Камбаните“
Парк-музей „Владислав Варненчик“ кани малки и големи на Деня на бащата с вход свободен
„Завой Направо“ на 16 юни във Varna Street Food Park
Жулиен Дасен с романтичен концерт тази вечер във Варна
Фестивалът „Златна роза“ отвори кандидатстването за 44-ото си издание



RSS Новини