Решението е публикувано на официалната страница на магистратурата, в него обаче не се уточняват мотиви за уволнението. Пресаташето напуска поста седмица след протест на природозащитници срещу решението на съда за връщане на колите в Морската градина.
На 23 февруари протестиращите поискаха председателката на състава, постановил решението, съдия Евелина Попова, която да слезе при тях. Тя обаче така и не се появи. Вместо това пред протестиращите излезе говорителят на Варненския административен съд Милена Комитска. Тя заяви, че мотивите за решението са посочени в съдебния акт. Тогава тя обясни, че документът може да бъде обжалван в 3-дневен срок пред Върховния административен съд.
В крайна сметка след скандирания „Искаме си парка“ и „Уволнение“ председателят на съда Тинка Косева, за да тушира напрежението, покани гражданите на разговор в кабинета си, но обясни, че не може да коментира съдебните решения.
Два дни по-късно пък, обвинената от граждани в конфликт на интереси съдия Евелина Попова даде изявление пред медиите.
„Ако достъпът на автомобили до местността „Салтанат“ на Морската градина бъде забранен ще има не по-малко засегнати и желаещи да протестират и да изразят публично недоволство. Не бива проблемът да се прехвърля от болната глава на здравата. Нещата трябва да се гледат в детайли, в дълбочина и съобразно нормативната уредба, а не винаги да се търсят виновни и то непременно в лицето на съда“, коментира магистратът и отрече твърденията, появили се в социалните мрежи, че съпругът й работи за собственика на „Овърсийз Хоризонт“ - Рубин Коцев.





Стела Николова: Строителството в Морската градина може да бъде спряно, ако отговорните органи си свършат работата
Коментари








DARA е била на крачка от отказ от Евровизия след "публичния линч"
Безплатни билети за симфоничния трибют „Майкъл Джексън: Thriller“ в Държавна опера – Варна
Невидимия град: Несъществуващите вече сгради оживяват в Музея за нова история на Варна чрез 3D и холограми
Уникален музикален шоу спектакъл събира звезди на сцената на ФКЦ – Варна
Район "Одесос": Ламарината над находките на Шишковата градинка е временно решение
Световно признатият цигулар Минчо Минчев ще обучава млади таланти във Варна
Над 600 танцьори излизат на сцена във Варна в благотворителен концерт „За повече варненчета“
Във варненското село Голица се готвят да отбележат Петльовден
Митко Щерев навършва 80 години – легенда на българската поп и филмова музика
"Дядовото дворче" и "Червената шапчица" тази седмица в кукления театър във Варна
Галерията за графично изкуство във Варна открива постоянната си експозиция
Регионалната библиотека във Варна откри Дигитален клуб
Благотворителен фолклорен концерт във Варна събира средства за микробус за деца с увреждания
Певица, базирана на изкуствен интелект, стана хит в Румъния (видео)




RSS Новини