Лентата „Рома“ на режисьора Алфонсо Куарон води с десет номинации. Тя се бори за най-добър филм заедно с „Черната пантера“, „Черен в клана“, „Бохемска рапсодия“, Фаворитката“, „Зелената книга“, „Роди се звезда“ и „Вице“.
Номинации в категорията „Най-добър актьор“
Крисчън Бейл за "Вице" (Vice)
Брадли Купър за „Роди се звезда“ (A Star Is Born)
Уилям Дефо за "Вратата на вечността" (At Eternity's Gate)
Рами Малек за „Бохемска рапсодия“ (Bohemian Rhapsody)
Виго Мортенсен за "Зелената книга" (Green Book)
Номинации в категорията „Най-добър актьор в поддържаща роля“
Махершала Али за "Зелената книга" (Green Book)
Адам Драйвър за „Черен в клана“ (BlacKkKlansman)
Сам Елиът за „Роди се звезда“ (A Star Is Born)
Ричард Е. Грант за „Можете ли да ми простите“ (Can You Ever Forgive Me?)
Сам Рокуел за „Вице“ (Vice)
Номинации в категорията „Най-добра актриса“
Ялица Апарисио за "Рома" (Roma)
Глен Клоуз за „Съпругата“ (The Wife)
Оливия Коулман за "Фаворитката" (The Favourite)
Лейди Гага за „Роди се звезда“ (A Star Is Born)
Мелиса Маккарти за „Можете ли да ми простите“ (Can You Ever Forgive Me?)
Номинации в категорията „Най-добра актриса в поддържаща роля“
Ейми Адамс за "Вице" (Vice)
Марина де Тавира за „Рома“ (Roma)
Реджина Кинг за „Ако Бийл стрийт можеше да говори“(If Beale Street Could Talk)
Ема Стоун за "Фаворитката" (The Favourite)
Рейчъл Уайс за "Фаворитката" (The Favourite)
Номинации в категорията „Най-добър анимационен филм“
"Феноменалните 2" (Incredibles 2)
"Островът на кучетата" (Isle Of Dogs)
"Мирай" (Mirai)
"Ралф разбива интернета" (Ralph Breaks The Internet)
"Спайдърмен: В Спайди-вселената" (Spider-Man: Into The Spider-Verse)
Номинации в категория „Кинематография“
„Студен война“
„Фаворитката“
„Никога не гледай далеч“
„Рома“
„Роди се звезда“
Номинации в категорията „Костюми“
"The Ballad of Buster Scruggs"
„Черната пантера“ (Black Panther)
"Фаворитката" (The Favourite)
"Мери Попинз се завръща" (Mary Poppins Returns)
„Кралицата на Шотландия“ (Mary Queen of Scots)
Номинации в категорията „Най-добър режисьор“
Спайк Лий за „Черен в клана“ (BlacKkKlansman)
Павел Павликовски за "Студена война" (Cold War)
Йоргос Лантимос за "Фаворитката" (The Favourite)
Алфонсо Куарон за "Рома" (Roma)
Адам Маккей за "Вице" (Vice)
Номинации в категорията „Адаптиран сценарий“
Джоел Коен и Итън Коен за "The Ballad of Buster Scruggs"
Чарли Уачтел, Дейвид Рабоновиц, Кевин Уилмот и Спайк Лий за „Черен в клана“ (BlacKkKlansman)
НиколХолфсенър и Джеф Уайти за „Можете ли да ми простите“ (Can You Ever Forgive Me?)
Бари Дженкинс за „Ако Бийл стрийт можеше да говори“(If Beale Street Could Talk)
Ерик Рот, Брадли Купър и Уил Фетърс за „Роди се звезда“ (A Star Is Born)
Номинации в категорията „Оригинален сценарий“
Дебора Дейвис и Тони Макнамара за "Фаворитката" (The Favourite)
Пол Шрейдър за "First Reformed"
Ник Валелонга, Брайън Къри и Питър Фарели за "Зелената книга" (Green Book)
Алфонсо Куарон за „Roma“
Адам Маккей за "Вице" (Vice)
Номинации в категорията „Най-добър чуждоезичен филм“
„Capernaum“ – Ливан
„Roma“ – Мексико
„Never Look Away“ – Германия
"Cold War" - Полша
"Shoplifters" - Япония
Номинации в категорията „Оригинална музика“
„Черната пантера“ (Black Panther)
„Черен в клана“ (BlacKkKlansman)
„Ако Бийл стрийт можеше да говори“(If Beale Street Could Talk)
"Островът на кучетата" (Isle Of Dogs)
„Мери Попинз се завръща“ (Mary Poppins Returns)
Номинации в категорията „Оригинална песен“
“All The Stars” - „Черната пантера“ (Black Panther)
„Shallow“ – „Роди се звезда“ (A Star Is Born)
"I'll Fight" - "RBG"
"When a Cowboy Trades His Spurs for Wings" - "The Ballad of Buster Scruggs"
"The Place Where Lost Things Go" - "Мери Попинз се завръща" (Mary Poppins Returns)
Номинации в категорията „Визуални ефекти“
"Отмъстителите: Война без край" (Avengers: Infinity War)
"Историята на Кристофър Робин и Мечо Пух" (Christopher Robin)
"Първият човек " (First Man)
"Играч първи, приготви се" (Ready Player One)
"Соло: История от Междузвездни войни" (Solo: A Star Wars Story)
Номинираните в останалите категории можете да намерите тук.