Компанията "Инерком България" на Гинка Върбакова съобщи, че е подала уведомление до Комисията за защита на конкуренцията за осъществяване на концентрация чрез придобиване на контрол върху предприятия от групата на "ЧЕЗ а.с." в България.
Планираната концентрация ще бъде осъществена въз основа на договор за покупка на акции, сключен на 23 февруари 2018 г. между "ЧЕЗ а.с." и "ЧЕЗ Бългериън Инвестмънтс Би Ви" от една страна като продавачи, и "Инерком България" ЕАД като купувач, се казва в съобщението.
Компанията припомня, че в средата на миналата седмица нейни представители са разговаряли в Прага с ръководството на ЧЕЗ по тази тема. Уведомлението до антимонополната комисия е и изискване по вече подписания договор между двете страни.
Инцидент. "Монитор": 100 проверки са направени в "Арсенал" за 2 години
От началото на 2016 година на територията на оръжейницата "Арсенал" са извършени 100 проверки, съобщиха от ГД "Инспектиране на труда" , откъдето са командировали специален експертен екип за обследване причините за трагичния инцидент от 14 март в цех 130 на завод 3.От там уточняват, че инцидентът е възникнал около 10.10 часа в обект 171, където се извършва производство на димни и термобаритни смеси за снаредяване на боеприпаси. Пострадалите работници са работили на машина за смесване на състави за стартови заряди за боеприпаси /димни гранати/.Самата смес не е взривоопасна, но е силно пожароопасна в състоянието, в което се работи с нея.Производството, в което е станал инцидентът, е ново и е обезпечено с ново оборудване.Предстои да бъдат разгледани документи, свързани с технологичните изисквания за изделието, изискванията за безопасност при работа с машината, както и други документи, свързани с цялостната организация на безопасността на труда на работните места на пострадалите.
Метро. "24 Часа": Ивайло Московски: До 2019 г. в София ще има 48 км метролинии и 43 метростанции
Метрото е много добър пример за интермодален проект, а неговото изпълнение върви изключително успешно, е казал министърът на транспорта, информационните технологии и съобщенията Ивайло Московски по време на днешната проверка на строящата се метростанция "Медицинска академия". Това съобщиха от пресцентъра на транспортното министерство, с уточнение във втори абзац /брой метростанции и дължина на метролиниите/.
Той е посочил, че над половината от първия етап на третата метролиния от Малък градски театър "Зад канала" до кв. Горна баня е вече завършен, а до края на 2019 г. ще бъдат изградени общо 43 метростанции и приблизително 48 км метролинии в столицата.
"Призовавам гражданите на столицата да осмислят ползите от проекта и да слязат от колите - това е в интерес както за сигурността им, така и за опазването на околната среда. Убеден съм, че ако в следващата кохезионна рамка има заложени средства, с които да финансираме метрото, ще продължим развитието на метромрежата", е казал министър Московски. Към момента разплатените средства по ОП "Транспорт и транспортна инфраструктура" 2014-2020 за третата линия на метрото са 330 млн. лв. от общо 800 млн. лв.
Статистика. "Дума": Харчим близо 40% от парите си за храна
Българинът харчи за храна 37,3% от доходите си, а за разходите по жилището дава 17,3%. Другото голямо перо в семейния бюджет са транспортът и здравеопазването, за които отиват съответно 8,3% и 6,7%, показва проучване НСИ. Данните са към 2016 г. За свободно време, култура и почивка българинът отделя 5,8% от средствата си, за алкохол и цигари - 5,2%, а на последно място в разходите са дрехите и обувките с 4,4%.
Според проучване на КНСБ 2300 лв. месечно са нужни на четиричленно домакинство, за да се справя с разходите за храна и да си плаща сметките. Това означава, че всеки от родителите трябва да получава заплата от минимум 1500 лв., а по данни на НСИ средната работна заплата за страната е 1037 лв.
Ремонт. "Сега": Русия ще предоставя логистика за българските МиГ-29 до 2022 г.
Българското министерство на отбраната избра руската самолетна корпорация "МиГ" за предоставяне на ВВС на страната на интегрирано логистично обслужване за нейните 15 изтребителя МиГ-29 за следващите 48 месеца, предава Jane"s 360, цитирана от Фокус.
Българският министър на отбраната Красимир Каракачанов е подписал споразумението на 6 март, след преговори с руската компания, приключили на 16 февруари, твърди изданието. Според българското МО обаче обаче, в момента върви все още само съглъсувателна процедура и все още няма окончателно подписан акт.
Българското правителство реши да сключи с Руската самолетостроителна корпорация (РСК) "МиГ" договор за ремонт на изтребителите МиГ 29, съобщиха обаче по-късно Ройтерс, ТАСС и БГНЕС като се позовават на българското министерство на отбраната.





Новини - теми













Д-р Хубанова: Вторият у нас очен апарат за терапия на макулна дегенерация вече е във Варна
Седмица на демонстрации: Задават се протести и контрапротести в страната
Заради еврото: Технически ограничения налагат по-ниска цена на тоалетните в Морската градина
Новият патрулен кораб „Храбри“ се присъедини към състава на ВМС (снимки и видео)
Кой е Чиприан Чуку, новият кмет на Букурещ, и какво богатство притежава?
МВР-Варна проверява твърдения на служител за нередности в сектор „Пътна полиция“
„Аз вярвам и помагам“ събира стотинки от всички номинали за последен път тази събота във Варна
СГС прекрати делото срещу Иван Портних и го изпрати на ВКС
Осъдиха варненец за държане на над 3 тона нелегален алкохол
Здравко от „Ритон“ пострада при монтаж на коледна украса
Асен Василев: Кой разпореди това безобразие, наречено „бюджет“? Опитват се пак да ни излъжат и да ни замажат очите
България поиска обяснение от Турция за навлизането на танкера KAIROS в наши води
Без ток утре във Варненска област....
Тръмп заяви, че украинският президент Зеленски „не е готов“ да подпише мирно предложение
Археолози се натъкнаха на ценни открития при разкопки по трасето на газопровод в Бургаско
Трима загинали на Тенерифе, след като приливна вълна ги отнесе в океана
Илон Мъск призовава за премахване на ЕС, след като X беше глобен със 120 млн. евро
Саудитска Арабия преминава от луксозен към масов туризъм
Инициатива за размяна на дрехи и играчки започва във Варна
Транспортират до Варна евакуирани моряци от „Кайрос“
Предупреждение за цунами в Япония след земетресение с магнитуд 7,6








RSS Новини