Путин заяви, че Русия и България винаги са били свързвани с братска дружба
Петък, 4 Август 2017 12:03Източник: ИА Фокус
 
Президентът на Русия Владимир Путин поздрави президента на България Румен Радев по случай 25-ата годишнина от сключването на Договора за приятелски отношения и сътрудничество между двете страни, предаде ТАСС.
„Руско-българските отношения имат отдавнашна и богата история. Във всички времена за тяхна основа служат връзките на братска дружба, на културна и духовна близост, свързващи нашите народи“, пише в поздравителна телеграма, публикувана на интернет страницата на Кремъл.
Президентът Путин подчерта, че договорът, сключен през 1992 г. е помогнал да се разшири сътрудничеството между Москва и София, да се увеличи обемът на двустранните търговия и инвестиции, да се активизира сътрудничеството в енергийната, научно-техническата, хуманитарната и в други сфери. Той отбеляза, че в двустранните отношения остава значителен нереализиран потенциал.
„Убеден съм, че още една юбилейна дата, която предстои да бъде отбелязана през март следващата година – 140 години от Освобождението на България от османско иго, ще ознаменува нарастващата съвместна работа по всички въпроси от двустранния дневен ред“, добави Путин.
Руският президент пожела на Румен Радев здраве и успехи, а на българските граждани благополучие и разцвет.
|
Коментари |
14:42ч. 8 Август 2017 #21  Име(nick) Пак се оплиташ.Руснаците уцелиха десятката сто години по ъ и хора като теб още им лижат задните части.
19:56ч. 7 Август 2017 #20  РУССИЯ Това не е реторичен въпрос глупако.
Виждам че се опетла в обяснения защо ни разпокъсаха великите сили.Не искали голяма държава до себе си,не били в добри отношения със Русия.
Ей пън,може би самите руснаците са виновни за разпокъсването ни-трябвало е да изчакат по0благоприятни времена за освобождаването ни както и приятелство с останалите тъй наречени велики сили.
21:55ч. 6 Август 2017 #19  Име(nick) Нямало е 500 години Б-я не е създадена отново защото сме били приятели това дано ти е пределно ясно.
Ако се чудиш защо големи държави не искат нови големи държави близко до тях.Които са в дълг на освободителя си с който останалите не са в добри отношения.То това е очевидно реторичен въпрос.
19:11ч. 6 Август 2017 #18  РУССИЯ ЕЙ **** ,значи търсили причина,а не ти ли идва наум следното-помогни си сам за да ти помогнат и другите?
Да приемем че са ТЪРСИЛИ причина,слава богу че са намерили за да ни освободят от 5 вековно турско робство,и да създадат Санстфенска България която ни е долнопробните и циганизирани българи не можахме да обединим като загубихме три войни две от които световни.
ЕЙ нещастник,виждам че си наясно,я изложи теза която да ни осветли защо тогавашните велики сили разпокъсаха Санстефанска България?
Може би и те са търсили причина?
20:08ч. 5 Август 2017 #17  Име(nick) Защото потушаването служи за оправдание за пролятата кръв по време на войната.По удобно е да се обяви война срещу империята като са представени в тази светлина отколкото внезапно без причина.Така не губят подкрепа от другите държави.
19:59ч. 5 Август 2017 #16  РУССИЯ Ааз как да ти го набия в тъпата глава че причина е имало,и тя е потушаването на Априлското въстание.Защо не воюваха с Турция преди това въстание,защо не го направиха?
17:06ч. 5 Август 2017 #15  Име(nick) Помни за начало българите във войната и после гражданите на Русия принудени да се бият.А не политиците им.
Другите държави са нямали полза от освобождаването ни затова не са го направили.Това че Руската армия според твоето изказване е била невъзстановена не прави грам разлика в ползата която биха получили при спечелването на войната.
Нека ти го набия в главата ясно и точно война без причина няма.Поводът е бил подходящ и са декларирали за да намалят обсега на Османската империя.С държава заминала от картата преди 500 години са направили граница която да се занимава с Османската империя в бъдеще.Доката Русия гледа другите си интереси.
16:47ч. 5 Август 2017 #14  РУССИЯ НИКЧО кажи сега защо националния ни празник е на 3 март,и кого да честваме тогава-руски румънски полски финландски норвежки чешки унгарски шведски войници...кажи кого да помним?
16:43ч. 5 Август 2017 #13  РУССИЯ НИК НЕГРАМОТНИКО, след многото войни които Русия води с Османската империя,Рускотурската война е първата с НЕИМПЕРСКИ АМБИЦИИ.Тя е провокирана от жестокото и брутално потушаване на Априлското въстание,което има широк отзвук на гняв и възмущение в РУСИЯ.Това е повода за тази война.Априлското въстание намира широк отзвук и в останалата част на Европа...НО,САМО ТОЛКОВА.Никой не предприе конкретни действия,това направи само Русия.Кажи сега НИКЧО къде бяха Франция,Англия,Германия,Австро-Унгария,къде бяха те за да ни помогнат,защо не ни помогнаха???КАЖИ ЗАЩО НЕ НИ ПОМОГНАХА,КАЖИ ЗАЩО РАЗДЕЛИХА ПОСЛЕ САНСТЕФАНСКА БЪЛГАРИЯ???Благодарение на Априлското въстание дойдоха руснаците.
16:35ч. 5 Август 2017 #12  РУССИЯ ...не дойдоха Франция,Англия,Германия,Австро-Унгария...кажи ЕВРОПЕЕЦО защо не дойдоха тези велики сили да ни освободят,къде бяха когато турците изклаха хиляди и хиляди жени и деца по време на Априлското въстание????ЕЙ НЕГРАМОТЕН УРУД-РУСИЯ НЕ Е БИЛА ПОДГОТВЕНА ЗА ТАЗИ ВОЙНА,тя още не е била напълно възтановена след изтощителната Кримска такава.Доказва го и ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ТРУДНОТО спечелване на Руско-турската война,когато при Плевен са били заплашени от обкръжение и унищожение.
Ей гад мръсна викаш че по време на войната НЯМАЛО РУСНАЦИ???Е кажи тогава кои бяха,кои ни освободиха?
16:28ч. 5 Август 2017 #11  РУССИЯ Коментарът е премахнат Причина: Лични нападки и обиди
22:25ч. 4 Август 2017 #10  Име(nick) Русийо мани освободени бяхме единствено защото бе удобен начин да се оправдае война с тогавашната Османска империя от страна на Русия.
Рино то в Русия мислиш ли че има някой който се е сражавал тук?История минала заминала.Уважена и отразена.Но добри отношения не могат да се крепят от учебниците по история.Реално за тях ние не сме държава.И България е с Европа а не с Русия щом се отнася до политическите ни виждания като народ.Русия активно атакува нашето решения и отказва всякаква подадена ръка за компромис.
Културно народа им може да на мисли за приятели но правителството им активно е в обратната посока.
19:21ч. 4 Август 2017 #9  РУССИЯ УЙЛО ГОВЕДО,по идиотизираната ти логика да направим братска дружба с поляците щот видите ли те са ни поздравили на роден език и с български стихове???
що за уруд се крие в теб???
19:17ч. 4 Август 2017 #8  РУССИЯ Братска дружба защото ние сме православни народи,славянски народи с близки език и култура.На всичкото отгоре ни освободиха от ПЕТ ВЕКОВНО ТУРСКО РОБСТВО!
15:29ч. 4 Август 2017 #7  Веско Рино...дръж по-здраво иронията ...
13:52ч. 4 Август 2017 #6  Анонимен И в Русия няма никакво развитие,като при нас.Няма държава и там отдавна.
13:27ч. 4 Август 2017 #5  RinoВеско, нямам против, но "брюкселци и вашингтонци" да са идвали на Шипка и Плевен, и да са се сражавали срещу поробителите ни за нашата свобода? Друг е въпроса как после са се развили нещата, но най-важното е, че България е върната и я има на световната карта, все още! Историята трябва да се уважава!
12:55ч. 4 Август 2017 #4  putin_huylo много е ясно, кои са ни приятели и кои врагове. Приятелите ни от Полша ни поздравяват на родния ни език с изпълнения на български стихове, руските тъпанари никога не са обелили думичка на български и ни ползват като колония.
12:52ч. 4 Август 2017 #3  бат Генчо Братската дружба и връзките между двата народа са и са били факт винаги. Те нямат нищо общо с Путин или неговата политика. Също така нямат общо нито с Бойко и неговата политика.
12:25ч. 4 Август 2017 #2  Веско Нашите братя са брюкселци и вашингтонци така че,нищо друго не се приема.
12:17ч. 4 Август 2017 #1  ххх „Руско-българските отношения имат отдавнашна и богата история. Във всички времена за тяхна основа служат връзките на братска дружба, на културна и духовна близост, свързващи нашите народи“ - да бе, "на културна и духовна близост, свързващи нашите народи" - за това се изцепи преди време:
"Путин: Азбуката ни дойде от македонските земи"
сподели или изпрати на приятел
Новини - теми |
Търси в новини |
Популярни теми |
|
 |
Новини от Варна, региона и света |
 |
 От днес: Спират ученическите курсове по няколко автобусни линии във Варна
Днес, 6 Април 2026 08:05
Считано от днес, 6 април, и във връзка с започващата пролетна ваканция на учениците, до 9 април включително няма да се изпълняват т.нар. "ученически курсове" по няколко автобусни линии във Варна.
Временната...
| |
 |
 Започва Страстната седмица – време на изпитания, вяра и пречистване
Днес, 6 Април 2026 07:47
От днес започва Страстната седмица – най-съкровеното и драматично време в християнския календар. Това са последните дни от земния живот на Иисус Христос – седмица на страдание, молитва и надежда. В православната...
| |
 |
 Най-важното от Варна във вчерашния 5 април
Днес, 6 Април 2026 07:30
Комодор Варна с три победи от три мача в елитнен турнир при U16
Отборът на Комодор Варна постигна впечатляващо представяне в Турнир 8 от група „Елит“ при 16-годишните, след като записа три победи от три...
| |
 |
 6 април в историята
Днес, 6 Април 2026 07:11
885 г. – Във Велехрад (Великоморавия) умира и е погребан свети Методий.
1199 г. – Във Франция при обсадата на крепостта Шалуз загива английският крал Ричард Лъвското сърце.
1814 г. – Наполеон I Бонапарт...
| |
 |
 Без ток във Варна и областта днес ще са...
Днес, 6 Април 2026 06:52
Поради извършване на неотложни ремонтни дейности и обслужване на съоръженията за доставка на електроенергия днес, 6 април, без ток във Варна и областта ще са:
- от 9:00 ч. до 13:00 ч. - гр. Варна - кв....
| |
 |
 Прогноза за времето - 6 април
Днес, 6 Април 2026 06:33
По Черноморието ще бъде предимно слънчево, в следобедните часове с временни увеличения на облачността. Ще духа слаб вятър от запад-северозапад, който след обяд ще се ориентира от юг-югозапад и ще се усили...
| |
 |
 Дизелът поскъпнал с 37%, бензинът – с близо 19% за малко повече от месец
Неделя, 5 Април 2026 18:39
Сериозен ръст в цените на горивата у нас се отчита в периода от края на февруари до 4 април, показват данни на Националната агенция за приходите (НАП), базирани на реално платените суми от потребителите...
| |
 |
 Папа Лъв XIV с първа великденска литургия: „Нека има мир по света“
Неделя, 5 Април 2026 17:34
Над 50 000 вярващи се събраха на площад „Св. Петър“ в Рим за първата великденска литургия на Папа Лъв XIV, който отправи силно послание за мир и надежда към света.
След тържественото богослужение в...
| |
 |
 Без ток във Варна и областта утре ще са...
Неделя, 5 Април 2026 17:15
Поради извършване на неотложни ремонтни дейности и обслужване на съоръженията за доставка на електроенергия утре, 6 април, без ток във Варна и областта ще са:
- от 9:00 ч. до 13:00 ч. - гр. Варна - кв....
| |
 |
 Черно море допусна изненадваща загуба от Славия във Варна
Неделя, 5 Април 2026 16:47
Черно море претърпя изненадващо поражение с 1:3 от Славия като домакин в мач от 28-ия кръг на Първа лига, с което на практика останаха без шансове за класиране в Топ 4.
„Моряците“ изостанаха в резултата...
| |
 |
 Връх Ботев с рекордна снежна покривка от 340 см
Неделя, 5 Април 2026 15:59
340 см. е снежната покривка на първенеца на Стара планина връх Ботев.
Това сочат данните на Националния институт по хидрология и метеорология към БАН за днешния 5 април.
Снимки от снежната покривка публикуваха...
| |
 |
 Цветница събра хиляди варненци пред храмовете с върбови клонки в ръка (снимки)
Неделя, 5 Април 2026 15:18
Още от ранни зори големи опашки се извиха пред храмовете във Варна – десетки вярващи се стекоха на Цветница, за да почетат празника с благословени върбови клонки. Репортер на Moreto.net видя как варненци...
| |
|
|
|
Изпрати новина
|
|
|
 |
Полезно |
Препоръчваме |
Най-четени |
Анкета |
|