От 10 до 16 февруари най-големият търговски център във Варна и кино Арена ще поканят познавачите на седмото изкуство на седем уникални прожекции.
Специалното в прожекциите е, че на тях ще се влиза само с покани, а покана за двама можете да си спечелите, като се включите във Фейсбук играта "Сподели и спечели с #GrandLoveWeek!", която стартира още днес.
Селекцията на любовните ленти е удивително добра, всеки един от филмите е събитие в своя жанр, а Фейсбук играта е чудесен начин една двойка да си направи празничен подарък.
На 10 февруари забележително стилен мюзикъл, наситен с прекрасна музика, ще увлече зрителите в историята на джаз-музикант и актриса, които се срещат и влюбват в Лос Анджелис. „La La Land". Лентата на режисьора Деймиън Шазел има цели 14 номинации за наградите Оскар, включително в престижните категории за най-добър филм и за най-добра мъжка и женска роля на Райън Гослинг и Ема Стоун.
Ден по-късно, на 11-ти февруари, във формат Real 3D ще се срещнем с един от култовите балетни спектакли на нашия век – „Лебедово езеро" на Матю Борн. Постановката е силно провокативна - традиционно изпълняваните от жени роли се изпълняват от мъже, но това не е всичко. Заснета е на 3D през 2011 г. в лондонския театър Sadler's Wells с участието на звезден състав от танцьори, сред които великолепния Ричард Уинзър в главната роля на Лебеда / Странник, Доминик Норт в ролята на Принца и Нина Голдман в ролята на Кралицата. Това е първата в света постановка на Лебедово езеро, заснета на 3D. Режисьор е хореографът Матю Борн, сценографията е на Лез Брадърстън, а диригент на класическата музикална партитура на Чайковски е Дейвид Лойд Джоунс.
Любителите на фантастиката ще усетят безтегловността на живо в „Пасажери" на 12 февруари. Дженифър Лорънс /добре известна от поредицата „X-men"/ и Крис Прат се оказват двамата единствени по грешка разбудени пътници на борда на футуристичен космически кораб. Всички останали 5000 бъдещи космически колонизатори спят криогенен сън, а животът им се оказва в ръцете на двамата влюбени, които трябва да спасят мисията.
Гангстерска история ни праща в амосферата на сухия режим в Америка през 30-те години на ХХ век. „Те живеят в нощта" ще е на екран на 13 февруари. Сценарист и изпълнител на главната роля е Бен Афлек в ролята на завърнал се от фронта на Втората световна война млад мъж. Разочарован от следвоенната действителност, той застава от другата страна на закона, въпреки че е син на висш Бостънски полицай. Зрителите ще научат има ли място за любов в тази сложна ситуация.
На 14 февруари Уил Смит се появява в съвсем нова светлина в мистичния филм „Косвена красота". Той е топ мениджър в рекламния бизнес, но преживява трагедия и изпада в тежка криза. Започва да пише писма за Любовта, Времето и Смъртта. Чакат го поредица от затрогващи срещи с много специални хора, които ще го преведат през тъгата му. Компанията е само от звезди: Едуард Нортън, Хелън Мирън, Кира Найтли, Кейт Уинслет.
Блясъкът на един от великите тенори на ХХ век Лучано Павароти се завръща с филма-концерт „Павароти и приятели". Най-доброто от неговите концерти с поп и рок легендите Стинг, Дзукеро, Боно, „Куин", „Дийп Пърпъл" и други ще видим на 15 февруари. Лентата ще вдъхнови зрителите да си припомнят знакови събития от най-близката до нас музикална история и да възвисят духа си с вдъхновяващата посветеност на музиката на големия Павароти.
На финала на любовната кино седмица на 16 февруари ще видим „50 нюанса по-тъмно". Джейми Дорнан и Дакота Джонсън се завръщат като Крисчън Грей и Анастейжа Стийл за втората част от световния феномен „Петдесет нюанса" от 2015 г., чиито приходи в световен мащаб надвишиха 560 милиона долара. Дните около Св. Валентин са дебютни за новия филм. Той започва с букет бели рози и любовни признания, но в красивата приказка настъпват тъмни моменти.
Всички прожекции са от 19 часа. Входът е само с покани, които се печелят във Фейсбук играта "Сподели и спечели с #GrandLoveWeek!"







Новини - теми













Връх Ботев с рекордна снежна покривка от 340 см
Дизелът поскъпнал с 37%, бензинът – с близо 19% за малко повече от месец
Цветница е! Над 330 000 българи празнуват имен ден
Цветница събра хиляди варненци пред храмовете с върбови клонки в ръка (снимки)
Оман и Иран обсъждат отварянето на Ормузкия проток
Без ток във Варна и областта утре ще са...
С какво време ще започне седмицата по Черномеорието?
Един район без вода днес във Варна (обновена)
Черно море допусна изненадваща загуба от Славия във Варна
Митрополит Йоан отслужи тържествена литургия за Цветница във Варна
Комодор Варна с три победи от три мача в елитнен турнир при U16
Последен ден от благотворителната кампанията „Купи и дари“ във Варна
5 април в историята
БАБХ иззе близо половин тон храни препарати на ГКПП "Калотина"
Скок в цените на зеленчуците повиши общото ниво на храните на едро
Папа Лъв XIV с първа великденска литургия: „Нека има мир по света“
Отборът на Варненския свободен университет спечели националното състезание по наказателноправни науки
Прогноза за времето - 5 април
Черно море посреща Славия
Най-важното от Варна във вчерашния 4 април
Проф. Кантарджиев: Няма риск от епидемия от морбили, важна е активната имунизация




RSS Новини