Регистрация
booked.net Направи Moreto.net начална страница
Начало
Пътеводител
Новини
Афиш
WEB указател
Снимки
Обяви
Предстоящо
ВСИЧКИ
Кино
Театър
Концерти
Опера и балет
Спектакли
Музеи
За деца
Изложби
Други
Архив събития
Изпрати събитие
Новини

Председателят на Общински съвет Варна Тодор Балабанов, не споделя притесненията за изтичане на срока на разрешението за строеж на сградата на новата варненска библиотека, тъй като законодателя допуска удължаване на подобни срокове във времето. Според него няма пречка това да бъде направено...
Концерт

Като част от Intelligent Music Project на д-р Милен Врабевски,Филипс, Ромеро и Грисман ще представят последния албум “Sorcery Inside”, както и албумa “Life Motion”, който ще излезе през януари 2020. Към звездното трио ще се присъединят едни от най-добрите български музиканти в лицето на Стоян Янкулов – Стунджи, Бисер Иванов, Боби Косатката, Иво Стефанов, Ивайло Звездомиров, Славин Славчев и др.
Снимки

Още снимки от "Морската градина"

Още снимки от "Черноморието"
Анонс

XVIII Международен театрален фестивал "Варненско лято"

31 май – 11 юни 2010

18 Международен театрален фестивал „Варненско лято” е част от общата рамка на фестивалите на изкуствата в гр. Варна. Негови съорганизатори са Министерство на културата, Община Варна и Българска асоциация за театър.



XVIII Международен театрален фестивал "Варненско лято"


ТЕАТЪРЪТ: ПО-ИНТЕНЗИВНАТА РЕАЛНОСТ

БЪЛГАРСКА СЕЛЕКЦИЯ (селекционер: Анна Топалджикова)



2 юни /сряда/ 20:00 – 21:15 Основна сцена
3 юни /четвъртък/ 19:30 – 20:45 Основна сцена

Театър „Българска армия”
ДА ОТВОРИШ РАНА от Боян Папазов
Режисьор Иван Добчев


8 юни /вторник/ 18:30 – 19:40 Основна сцена
Нов драматичен театър „Сълза и смях”
ЗА ВРЕДАТА ОТ ТЮТЮНА И ДРУГИ ШЕГИ - Отпада поради заболяване на актьор
от А. П. Чехов
режисьор Елена Панайотова

8 юни /вторник/ 18:30 Основна сцена
Нов драматичен театър „Сълза и смях”
ЛАЗАРИЦА
текст: Йордан Радичков
режисьор: Крикор Азарян
участват: Валентин Танев и Малин Кръстев


9 юни /сряда/ 19.00 - 21.30 Основна сцена
10 юни /четвъртък/ 19.00 - 21.30 Основна сцена
11 юни /петък/ 19.00 - 21.30 Основна сцена
Народен театър „Иван Вазов”
ВИШНЕВА ГРАДИНА от А. П. Чехов
постановка Крикор Азарян
режисьор Гаро Ашикян


9 юни /сряда/ 19:30 – 20:50 Сцена „Филиал”
10 юни /четвъртък/ 19:30 – 20:50 Сцена „Филиал”
Малък градски театър „Зад канала”
АПОКАЛИПСИСЪТ ИДВА В 6 ВЕЧЕРТА от Георги Господинов
режисьор Маргарита Младенова



БЪЛГАРСКА СЕЛЕКЦИЯ


„Шоукейс”

4 юни /петък/ 19:30 – 21:10 Основна сцена
5 юни /събота/ 19:00 – 20:40 Основна сцена
Народен театър „Иван Вазов”
КОЗАТА или КОЯ Е СИЛВИЯ? (бележки към дефиницията за трагедия)
от Едуард Олби
режисьор Явор Гърдев

5 юни /събота/ 17:00 – 18:15 / 20:00 – 21:15 Куклен театър
ДКТ „Константин Величков” – Пазарджик
НИРВАНА
от Константин Илиев
режисьор Иван Добчев



6 юни /неделя/ 17:30 – 19:00 Куклен театър
7 юни /понеделник/ 19:00 – 20:30 Куклен театър
Театър 199 “Валентин Стойчев”
ПРИЯТНОСТРАШНО от Яна Борисова
режисьор Галин Стоев


МЕЖДУНАРОДНА ПРОГРАМА
1 юни /вторник/ 18:00 - 19.45 Куклен театър
Ашкал Алван / Кристин Том – Хоумуъркс II – Бейрут, Ливан
В ТЪРСЕНЕ НА ИЗЧЕЗНАЛИЯ СЛУЖИТЕЛ
автор и режисьор Раби Мруе

1 юни /вторник/ 20.15- 21.30 Основна сцена
Сосиетас Рафаело Санцио – Чезена, Италия
ХЕЙ, МОМИЧЕ!
спектакъл на Ромео Кастелучи


2 юни /сряда/ 18:00 – 19:30 Сцена „Филиал”
КОМПАНИЯ МЮТ – ДАНИЯ
ДА ДОКОСНЕШ ПОДА С ГЛАВА
по идеи на Каспер Равнхой, Якоб Стейдж


6 юни /неделя/ 21:00-22:00 Сцена „Филиал”
Компания „Дрифт” – Цюрих, Швейцария
ЧЕРЕН ПЕТЪР
/не концерт/
спектакъл на Масимо Бертинели, Франсоа Жендр, Петер Шелинг


7 юни /понеделник/ 19:00-20:15 Сцена „Филиал”
Imitating the Dog – Обединено кралство
ХОТЕЛ МАТУСАЛ
текст и режисура Пийт Брукс, Андрю Куик


МЕЖДУНАРОДНА ПРОГРАМА
„Шоукейс”

5 юни /събота/ 19:30 – 21:00 Сцена „Филиал”
Театър „Андрей Муресану” – Сфънту Георге, Румъния
ЛУЧИЯ СЕ ПЪРЗАЛЯ ПО ЛЕДА от Лаура Синтия Черниаускайте
режисьор Раду Африм


7 юни /понеделник/ 21:00-21:45 Художествена Галерия
Маша Колар & Зоран Маркович - Загреб, Хърватска
BоNеT
хореография Лео Мужич, Маша Колар и Зоран Маркович
постановка Владимир Кончар


8 юни /вторник/ 18:00-18:45 / 20:00-20:45 Художествена Галерия
Айрин Ерсоз – Истанбул, Турция
КЪЩАТА НА ИМЕНАТА
текст, режисура и изпълнение Айрин Ерсоз


ПРОГРАМА „ШОУКЕЙС

3 юни /четвъртък/ 17:30 – 19:00 / 20:30 – 22:00 Художествена Галерия
Народен театър „Иван Вазов”
ГЪЛЪБЪТ от Патрик Зюскинд
режисьор Десислава Шпатова


4 юни /петък/ 18:00 – 19:20; 21:15 – 22:35 Сцена „Филиал”
Младежки театър „Николай Бинев”
NORDOST
приказка за разрушението
от Торстен Бухщайнер
режисьор Василена Радева


6 юни /неделя/ 19:30-20:30 Художествена Галерия
Иво Димчев - България/ Белгия
SOM FAVES
концепция/ текст/ музика/ изпълнение Иво Димчев


8 юни /вторник/ 20:00 -21:30 Сцена „Филиал”
Театър „Кредо”
ШИНЕЛ по Н. В. Гогол
идея , сценарий, сценична адаптация и сценография Нина Димитрова, Васил Василев – Зуек, Светлозар Гагов


СПЕЦИАЛНО ПОКАНЕНИ СПЕКТАКЛИ
31 май /понеделник/ 18:30 - 21:00Сцена „Филиал”
ДТ „Стоян Бъчваров” – Варна
ФАУСТ от Й. В. Фон Гьоте
ПРЕМИЕРА
спектакъл на Лилия Абаджиева
сценична версия Лилия Абаджиева
откриване на МТФ „Варненско лято”


6 юни /неделя/ 19:00-20:30 Основна сцена
7 юни /понеделник/ 19:00-20:30 Основна сцена
МГТ „Зад канала”
ДАМА ПИКА по А. С. Пушкин
постановка Бина Харалампиева


11 юни /петък/ 19:30 – 21:15 Сцена „Филиал”
Малък градски театър Зад канала
РИТЪМ & БЛУС
спектакъл на Румен Цонев


УЪРКШОПИ/ СТУДЕНТСКИ СПЕКТАКЛИ
3 юни /четвъртък/ 20:00 – 21:00 Сцена „Филиал”
Нов български университет
ЦАР И ВОДОПРОВОДЧИК
сатирична буфо-опера


9 юни /сряда/ 18.00 – 18.50 Куклен театър
Театрален департамент към Университет Таусън, Мериленд
Сънят на Наташа
от Ярослава Пулинович
режисьор Стивън Нънс
с български превод


10 юни /четвъртък/ 21:30 – 22:30 Художествена Галерия
ТР СФУМАТО
АТЕЛИЕ "ХАМЛЕТ"
ателието се ръководи от проф. Маргарита Младенова и проф. Иван Добчев


11 юни /петък/ 17:30 – 19:00 Куклен театър
Учебен театър НАТФИЗ „Кр. Сарафов”
СЛУГИНИТЕ по Жан Жьоне
превод, сценична адаптация и режисура Петър Денчев
участват Албена Григорова, Лиляна Шомова, Лилия Гелева


ПАРАЛЕЛНА ПРОГРАМА
31 май /понеделник/ 20:30 – 21:15 Площад „Независимост” 1
Театър на огъня и сенките – Фаертър, България
НАСЕКОМОТО
хореография Розалия Митрова


1 юни /вторник/ 22:15 – 23:15 Художествена Галерия
Варненски камерен оркестър
ДЖАЗ КОНЦЕРТ
диригент Ганчо Ганчев
в програмата Гершуин, Кол Портер, Гарнер, Вапиров, АББА, Денев, Бах и др.
аранжимент Любомир Денев и Анатолий Вапиров


4 юни /петък/ 20:30 - 22:30 Художествена Галерия
Проект на Венелин Шурелов – SubHuman Theatre
TABULA RASA
пърформанс/ инсталация Венелин Шурелов


5 юни /събота/ 21:30 – 23:00 Археологически музей
АКУСТИЧНО ТРИО 3000 /концерт/
участват Веселин Койчев, Иван Лечев, Цветан Недялков


1 юни /вторник/ 22:00 – 22:15 откриване Художествена Галерия
01 – 11 юни Художествена Галерия
ТЕАТРАЛНИЯТ КОСТЮМ ИЗВЪН ТЕАТЪРА
фотографска изложба
представени са снимки на костюми от сценографите Мира Каланова, Петя Стойкова, Виржиния Додова, Марина Додова, Елица Георгиева

Информирай ме за следващи дати на това събитие във Варна
e-mail:
 код:
Афиш Варна
   Понеделник /17.02/   Вто Сря Чет Пет Съб Нед
Кино
 Ема
      Кино Арена - Мол Варна - 12:20, 17:00 ч.
      Кино Арена - Мол Варна - 21:30 ч.
      Кино Арена - Гранд Мол - 17:20 ч.
      ФКЦ - зала 6 - 19:40 ч.
      Синема Сити - 13:45, 16:20, 19:00, 21:40 ч.
Кино
 Доктор Дулитъл
      Кино Арена - Мол Варна - 14:40 ч.
      Кино Арена - Мол Варна - 11:40 ч.
      Кино Арена - Мол Варна - 18:30 ч.
      Синема Сити - 14:00, 18:30 ч.
      Синема Сити - 16:10 ч.
      Кино Арена - Гранд Мол - 11:20, 12:50, 15:00 ч.
      ФКЦ - зала 6 - 15:00 ч.
Кино
За деца
 Шпионски бъркотии
      Кино Арена - Мол Варна - 12:00 ч.
      Кино Арена - Гранд Мол - 11:40 ч.
      Синема Сити - 13:30 ч.
Кино
 Връзкология
      Кино Арена - Гранд Мол - 19:45 ч.
      Кино Арена - Гранд Мол - 13:30, 15:15, 17:00, 18:45, 20:30, 22:40 ч.
      Синема Сити - 14:10, 17:50, 19:45, 21:40 ч.
      ФКЦ - зала "Европа" - 19:30 ч.
Кино
За деца
 Овца или вълк 2: Голям прас
      Кино Арена - Мол Варна - 11:45 ч.
      Синема Сити - 16:00 ч.
Кино
За деца
 Соник: Филмът
      ФКЦ - зала "Европа" - 11:00 ч.
      Синема Сити - 13:40, 14:30, 15:50, 16:40, 18:00, 20:10, 22:20 ч.
      Синема Сити - 18:50, 21:00 ч.
      Кино Арена - Мол Варна - 11:30, 13:45, 15:50, 16:50, 18:00, 19:00, 20:15, 22:20 ч.
      Кино Арена - Мол Варна - 21:10 ч.
      Кино Арена - Гранд Мол - 11:00, 12:00, 13:15, 15:20, 17:30, 19:40, 21:45 ч.
      Кино Арена - Гранд Мол - 14:10, 16:20, 18:30, 20:40, 22:45 ч.
Кино
 1917
      Кино Арена - Мол Варна - 22:00 ч.
      Кино Арена - Мол Варна - 16:00 ч.
      Кино Арена - Гранд Мол - 22:00 ч.
      Синема Сити - 17:00, 21:20 ч.
Кино
 Джоджо заека
      Синема Сити - 14:40 ч.
      Кино Арена - Мол Варна - 20:40 ч.
      Кино Арена - Гранд Мол - 12:10 ч.
Кино
 Джуманджи: Следващо ниво
      Синема Сити - 14:20 ч.
Кино
 18% сиво
      Кино Арена - Мол Варна - 13:30, 16:30 ч.
      Кино Арена - Гранд Мол - 14:30 ч.
      ФКЦ - зала "Европа" - 15:30 ч.
      Синема Сити - 15:40, 19:00 ч.
Кино
За деца
 Червената обувчица и седемте джуджета
      Кино Арена - Мол Варна - 11:15, 15:00 ч.
      Кино Арена - Гранд Мол - 11:10, 13:10, 15:10, 17:15, 19:15 ч.
      Синема Сити - 13:10, 15:10, 17:10, 19:10 ч.
Кино
 Островът на фантазиите
      Синема Сити - 14:15, 18:00, 20:15, 22:30 ч.
      Кино Арена - Мол Варна - 12:30, 14:50, 17:15, 19:30, 21:50 ч.
      Кино Арена - Гранд Мол - 14:50, 20:00, 22:20 ч.
      Кино Арена - Гранд Мол - 16:50 ч.
Кино
 Хищни птици
      Кино Арена - Мол Варна - 11:00, 13:15, 15:30, 17:45, 20:00, 22:15 ч.
      Кино Арена - Гранд Мол - 11:15, 13:30, 15:45, 18:00, 20:15, 22:30 ч.
Кино
 Малки жени
      Кино Арена - Мол Варна - 13:50, 18:50 ч.
      Синема Сити - 20:40 ч.
      Кино Арена - Гранд Мол - 19:10 ч.
Кино
 Лоши момчета завинаги
      Кино Арена - Мол Варна - 14:10, 16:40, 19:10, 21:40 ч.
      Синема Сити - 16:30, 19:20, 22:00 ч.
      Кино Арена - Гранд Мол - 16:45, 19:20, 21:50 ч.
Кино
 Джентълмените
      Синема Сити - 16:50, 19:15, 21:30 ч.
      Кино Арена - Гранд Мол - 17:10, 19:30, 22:10 ч.
      Кино Арена - Гранд Мол - 12:15 ч.
      ФКЦ - зала 6 - 17:20 ч.
Кино
За деца
 Пазителите на Арктика
      ФКЦ - зала 6 - 11:30 ч.
Кино
 Двойствен живот
      ФКЦ - зала 5 - 15:50 ч.
Кино
 Най-хубавите години от един живот
      ФКЦ - зала 5 - 20:00 ч.
Кино
 Екшън
      Синема Сити - 21:15 ч.
Кино
 Просто жиголо
      ФКЦ - зала 5 - 18:00 ч.
Кино
 Любовна терапия
      ФКЦ - зала "Европа" - 17:40 ч.
Театър
 Тя, той и още двама-трима
      ФКЦ - зала 1 - 19:00 ч.
Опера и балет
 Сън в лятна нощ
      Драматичен театър - Основна сцена - 19:00 ч.
Изложби
 Картини от 1001 нощ - Георги Станчев-Гео
      ФКЦ - фоайе
Изложби
 Фрагменти - Цветан Казанджиев
      Градска художествена галерия
Изложби
 Из колекциите - изложба графика малък формат и екслибрис
      Галерия Le Papillоn
Изложби
 Годишна изложба на музей "Георги Велчев"
      Градска художествена галерия - Филиал
Изложби
 „Здравейте, моето име е Тирана“, „Здравейте, моето име е Тбилиси“
      Археологически музей
Изложби
 Etudes Erotiques - Ванко Урумов
      Градска художествена галерия
Изложби
 Изложба на Овидиу Кроитору, Румъния
      Градска художествена галерия
Изложби
 20х20 в 2020: изложба - живопис и мозайка
      Галерия Ларго
Изложби
 70 години Градска художествена галерия
      Градска художествена галерия
Музеи
 Памет за капитан Петко Войвода
      Музей на Възраждането
Музеи
 По пътя към морската история
      Военноморски музей
Театър
 Паметта на водата
      Драматичен театър - Камерна сцена "Ст. Камбарев" - 19:00 ч.
   Понеделник /17.02/   Вто Сря Чет Пет Съб Нед

Организаторите си запазват правото за промяна в афиша,
за което Moreto.net не носи отговорност.

VIP
НощувкаТоп Център-ВИНС-х-лЧерно Море-Общината-ВОЕННОМОРСКО У
НОЩУВКИ В СТАИ на 2минути до ИКОНОМИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ-ВИНС- 3 минути доОБЩИНАТА-5МИН.ПЕША ВОЕННО-МОРСКО У-ЩЕ -СПОРТНА ЗАЛА В близост до МОРСКАТА ГРАДИНА, за вашата комфортна почивка всички удобства и условия!!!-...
Полезно
Женско списание Кино-програма
Спешен зъболекар Театър
Криолиполиза Сметка за вода
Всичко за банята Сметка за ток
Имоти във Варна Култура
Препоръчваме
Музеите във Варна Килими
Златна роза Разписание БДЖ
Гаражни врати промо Wi-Fi конвектори
Матраци и спални Без вредители
Поръчка на храна Мека мебел
Акценти
70 години Градска художествена галерия

Градска художествена галерия
Памет за капитан Петко Войвода

Музей на Възраждането
По пътя към морската история

Военноморски музей
Паметта на водата

Драматичен театър - Камерна сцена "Ст. Камбарев"
19:00ч.
Ема

Кино Арена - Мол Варна
12:20, 17:00ч.
Доктор Дулитъл

Кино Арена - Мол Варна
14:40ч.
Шпионски бъркотии

Кино Арена - Мол Варна
12:00ч.
Връзкология

Кино Арена - Гранд Мол
19:45ч.
Овца или вълк 2: Голям прас

Кино Арена - Мол Варна
11:45ч.
Соник: Филмът

ФКЦ - зала "Европа"
11:00ч.
1917

Кино Арена - Мол Варна
22:00ч.
Джоджо заека

Синема Сити
14:40ч.
Джуманджи: Следващо ниво

Синема Сити
14:20ч.
18% сиво

Кино Арена - Мол Варна
13:30, 16:30ч.
Червената обувчица и седемте джуджета

Кино Арена - Мол Варна
11:15, 15:00ч.
Островът на фантазиите

Синема Сити
14:15, 18:00, 20:15, 22:30ч.
Хищни птици

Кино Арена - Мол Варна
11:00, 13:15, 15:30, 17:45, 20:00, 22:15ч.
Малки жени

Кино Арена - Мол Варна
13:50, 18:50ч.
 © Moreto.net - Сайтът на Варна RSS Новини   RSS Обяви   Условия   Форум   Блог   Пауза   Реклама   Контакти  
ПРИЯТЕЛИ: 
0.5 + 0.3
Бургас   Казанлък   Монтана   Несебър   Сандански  
Moreto.net в Google+ и Facebook