Регистрация
21.0°C     Направи Moreto.net начална страница
Начало
Пътеводител
Новини
Афиш
WEB указател
Снимки
Обяви
Предстоящо
ВСИЧКИ
Кино
Театър
Концерти
Опера и балет
Спектакли
Музеи
За деца
Изложби
Други
Варненско лято
Архив събития
Добави събитие
КОНКУРС

Второто издание на конкурса „Моята къща с VELUX”вече е факт и очаква вашите проекти. Ако строите нова къща или ремонтирате вече съществуваща, може да участвате в конкурса и ВЕЛУКС България ще ви помогне да осъществите своята мечта за светъл и просторен дом. Наградата заслужава вашето внимание. Най-добрият проект, който ще се избере от член от авторитетно жури, ще спечели VELUX продукти на стойнос
Книги

От  27-и юли до 5-и август Варна отново е домакин на най-голямата книжарница на открито в България. Близо 60 български издателства и книгоразпространители ще представят хиляди книжни заглавия в пространството от хотел „Черно море“ до Фестивалния и конгресен ...
Снимки

Още снимки от "Пролетна Варна"

Още снимки от "Есенна Варна"
Анонс

XVII Международен театрален фестивал "Варненско лято"

Международният театрален фестивал "Варненско лято" е най-мащабното международно театрално събитие в България. Провежда се всяка година между 1 и 12 юни във Варна в рамката на фестивалите на изкуствата „Варненско лято”. Негова основна цел е да представи основни тенденции в българската и международна сценична практика и да създаде пространство за междукултурен диалог, обмен и пазар. Програмата е построена като мозайка от модули. „Селекционирани български спектакли” държи във фокус театралните развития на българска сцена и извежда значимите и новаторски постижения през актуалния сезон. Международната програма представя водещи творци и тенденции в различни видове театър. Паралелната програма е отворена за разнообразни партньорски инициативи, дискусии, работни ателиета, теоретични конференции, лекции, представяне на книги, изложби и концерти.  

ПРОГРАМА


7 юни 17.00 – 18:45
Основна сцена

         20.30 – 22.15  
ДТ „Стоян Бъчваров” – Варна
La Rose Des Vents –  Scеne Nationale Lille Mеtropole – Villeneuve D'ascq, Франция
КАЛИГУЛА от Албер Камю
режисьор Явор Гърдев
програма SHOWCASE


7 юни 19:15 – 20:45
8 юни 18:00 – 19:30   Сцена „Филиал”

Младежки театър „Николай Бинев”
ТИХИ, НЕВИДИМИ ХОРА от Яна Борисова
авторски спектакъл Десислава Шпатова
програма SHOWCASE


7 юни 19:15 – 20:20  Център за съвременно изкуство Г-10
8 юни 20:30 – 21:35

Театрална работилница „Сфумато”
РОДИЛНО ПЕТНО от Николай Коляда
режисьор Иван Добчев
програма SHOWCASE


8 юни 20:00 – 22:10   Основна сцена
Театрална работилница „Сфумато”
ОООО СЪНЯТ НА ГОГОЛ по Н. В. Гогол
авторски спектакъл на Маргарита Младенова и Иван Добчев


9 юни 18:30 – 19:45 Основна сцена
10 юни 20:15 – 21:30

Театър „Българска армия”
КОЛЕКЦИЯТА от Харолд Пинтър
режисьор Крикор Азарян


9 юни 20:00 – 21:40 Куклен театър
10 юни 18:00 – 19:40

Театър 199
КРАЯТ НА ИГРАТА от Самюел Бекет
режисьор Лилия Абаджиева


11 юни 20:30 – 22:00 Основна сцена
12 юни 20:00 – 21:30

Театър „Българска армия”
ПЪТУВА ОДИСЕЙ по „Одисей” от Омир
авторски спектакъл на Стефан Москов

ПРОГРАМА SHOWCASE
в партньорство с Арт Офис



5 юни 17:00 – 18:15 Куклен театър
Пърформънс Лаб София
Театър на голия охлюв към НБУ
Театрална работилница "Сфумато"
ЗАМЛЪКВАНЕ по мотиви от филма „Персона” на Ингмар Бергман
режисьор Елена Панайотова


5 юни 18:45 – 19:45 Художествена галерия
TART Produktion – Щутгарт, Германия
FUCK YOU Eu.ro.Pa! от Николета Есиненку
режисьор Йохана Нидермюлер (Германия)
моноспектакъл на Снежина Петрова
със съдействието на „Червената къща” - София, театър „Рампа” Щутгарт и Национален театър Люксембург (TNL)


6 юни 17:00 – 18:00 Художествена галерия
Kinesthetic Project
25.03.
хореография Виолета Витанова и Станислав Генадиев
DUCTUS
идея Мирослав Йорданов
хореография Станислав Генадиев


7 юни 21:15 – 22:15 Художествена галерия
Сдружение „По действителен случай”
ПЕПЕРУДИТЕ СА ВСЪЩНОСТ ИЗТРЕБИТЕЛИ
по текстове на ghostdog
спектакъл на Ирина Дочева, Александър Даниел (барабани)


ЧУЖДЕСТРАННИ СПЕКТАКЛИ


1 юни 18:00 – 19:00 Художествена галерия
Один театър – Холстебро, Дания
СОЛ по разказа Писмо до вятъра от епистоларния роман на Антонио Табуки “Става късно, все по-късно”
адаптация и режисура Еуженио Барба


3 юни 19:00:21:10 ДСТ „Алеко Константинов” - София
4 юни 19:30 – 21:40 ДТ „Ст. Бъчваров” – Варна, Сцена „Филиал”

Steven Berkoff’s East Productions – Лондон, Обединено кралство
ЗЛОДЕИТЕ НА ШЕКСПИР
моноспектакъл на Стивън Бъркоф


6 юни 19:00 – 22:30 „Ст. Бъчваров” – Варна, Сцена “Филиал”
9 юни 19:00 – 22:30 Театър „София”

OKT/ Градски театър – Вилнюс, Литва
РОМЕО И ЖУЛИЕТА от Уилям Шекспир
режисьор Оскарас Коршуновас
копродукция с Фестивал Авиньон, Хебел Театър, Асоциация ТЕОРЕМ, Фестивал New Haven – САЩ.


9 юни 20:15 – 21:30 Сцена „Филиал”
Драматичен театър – Скопие, Македония
ЖЕНАТА КАТО БОЙНО ПОЛЕ от Матей Вищниек
режисьор Владлен Александров


12 юни 19:30 – 20:50 Сцена „Филиал”
14 юни 19:00 – 20:20 НТ „Иван Вазов”

Дойчес театър – Берлин, Германия
ДНЕВНИКЪТ НА ЕДИН ЛУД от Н.В. Гогол
режисьор Хана Рудолф
моноспектакъл на Самуел Финци


СПЕЦИАЛНО ПОКАНЕНИ СПЕКТАКЛИ


1, 2 юни 19:30 - 21:50 Сцена „Филиал”
Малък градски театър „Зад канала”
ВЕЛИКОЛЕПНИЯТ РОГОНОСЕЦ от Фернан Кромелинк
режисьор Мариус Куркински


1 юни 19:45 – 22:15 Основна сцена
2 юни 19:30 – 21:15

Модерен театър
БОЖЕСТВАТА НА КАСАПИТЕ от Ясмина Реза
режисьор Пламен Марков


3 юни 18:15 – 19:45 Основна сцена
4 юни 19:30 – 21:00

МГТ „Зад канала”
ПЕРЛА от Мауро Рази
режисьор Бина Харалампиева


3 юни 20:15 – 22:05 Сцена „Филиал”
ДТ “Константин Величков" – Пазарджик
ГОРСКИ ДУХ
по А. П. Чехов
режисьор Владимир Петков


6 юни 20:00 – 21:30 Основна сцена
Театър „Кредо”
ШИНЕЛ по Н. В. Гогол
с участието на Нина Димитрова, Васил Василев - Зуека


10 юни 20:00 – 21:50 Сцена „Филиал”
ДСТ „Алеко Константинов”
ТАПЕТИТЕ НА ВРЕМЕТО по произведения на Константин Павлов
сценарий и постановка Юлия Огнянова


ИЗЛОЖБИ



1 – 12 юни ДТ „Ст. Бъчваров”, I балкон, фоайе
Съюз на артистите в България
ИНТЕРАКТИВНИ ПРОСТРАНСТВА
изложба на сценографската гилдия
с подкрепата на Министерство на културата

1 - 7 юни Художествен музей - галерия „Георги Велчев”
SCENOGRAPHIA ACADEMICA
Изложба на студенти от специалност Сценография на Национална художествена академия
Прожекции на дигитални проекти - Фоайе, ДТ "Стоян Бъчваров" Варна


3 – 12 юни, фоайе Сцена „Филиал”
Арто
Издателство „Импулс”
НЕВЕНА И САТИРАТА
Театралните роли на Невена Коканова
с подкрепата на Министерство на културата


Коментари
08:37ч. 28 Май 2009 #1
Петя
Ми те свършили за всичко които аз исках билетите
Информирай ме за следващи дати на това събитие във Варна
e-mail:
 код:
Афиш Варна
   Четвъртък /19.07/   Пет Съб Нед Пон Вто Сря
Кино
 Първата чистка
      Кино Арена - Гранд Мол Варна - 15:30, 17:20 ч.
      Кино Арена - Мол Варна - 12:00, 16:30 ч.
Кино
 Сикарио 2: Солдадо
      Кино Арена - Гранд Мол Варна - 12:10, 14:45, 19:30 ч.
      Кино Арена - Мол Варна - 22:20 ч.
Кино
 Ти гониш!
      Кино Арена - Гранд Мол Варна - 13:20, 17:40, 22:00 ч.
      Кино Арена - Мол Варна - 14:15, 18:40 ч.
Кино
За деца
 Феноменалните 2
      Кино Арена - Гранд Мол - 12:30, 15:15, 18:00, 20:40 ч.
      ФКЦ - Зала Европа - 16:00 ч.
      Кино Арена - Мол Варна - 11:50, 14:40, 17:20 ч.
Кино
 Небостъргачът
      Кино Арена - Гранд Мол Варна - 12:00, 14:20, 16:40, 19:00, 21:15 ч.
      Кино Арена - Мол Варна - 11:30, 13:45, 16:00, 18:15, 20:30, 22:45 ч.
      Кино Арена - Мол Варна - 12:45, 15:00, 17:15, 19:30, 21:45 ч.
Кино
За деца
 Хотел Трансилвания 3: Чудовищна ваканция
      Кино Арена - Мол Варна - 11:20, 12:40, 13:30, 14:50, 15:45, 17:00, 18:00, 19:10, 20:10, 21:20 ч.
      Кино Арена - Гранд Мол Варна - 11:00, 12:10, 13:10, 14:20, 15:20, 16:30, 17:30, 18:40, 19:40, 20:50, 21:50 ч.
      Лятно кино Варна - 21:00 ч.
Кино
 Да обичаш Пабло
      ФКЦ - Зала Европа - 18:00 ч.
      Кино Арена - Мол Варна - 13:20, 18:30, 21:10 ч.
Кино
За деца
 Невероятното пътешествие на гигантската круша
      ФКЦ - Зала Европа - 14:00 ч.
Кино
За деца
 Сръчковците - строго секретно
      ФКЦ - Зала Европа - 11:00 ч.
Кино
 Потапяне
      ФКЦ - Зала 6 - 20:10 ч.
Кино
 Невъзможно бягство 2: Хадес
      Кино Арена - Гранд Мол - 19:50, 22:20 ч.
      Лятно кино-Варна - 22:45 ч.
Кино
 Бандитките на Оушън
      Кино Арена - Гранд Мол - 12:30, 14:50, 17:10 ч.
      Кино Арена - Мол Варна - 16:10 ч.
Кино
 Ант-мен и Осата
      Кино Арена - Гранд Мол - 11:15, 13:45, 16:15, 18:45, 21:20 ч.
      Кино Арена - Мол Варна - 11:10, 13:40, 16:15, 18:45, 21:15 ч.
      Кино Арена - Мол Варна - 20:00, 22:30 ч.
Кино
 Мамма миа! Отново заедно
      Кино Арена - Гранд Мол Варна - 19:30, 22:00 ч.
      Кино Арена - Мол Варна - 21:00 ч.
Кино
 Луната на Юпитер
      ФКЦ - Зала 6 - 18:00 ч.
Театър
Концерти
Спектакли
Други
 Театър Римски терми 2018 - Програма
      Римски терми - 21:00 ч.
Театър
 Майсторите на комедията
      Club Horizont - 21:00 ч.
Концерти
Варненско лято
 Музикална лаборатория „Варненско лято” 2018 - ПРОГРАМА
      Варна - 13.07, 14.07, 16.07, 17.07, 19.07 ч.
Концерти
Варненско лято
 Концерт на Балкански младежки симфоничен оркестър
      Градска художествена галерия - 19:00 ч.
Концерти
 "Лято в Париж" - Мира Кацарова
      Club Menthol - 22:30 ч.
За деца
Спектакли
Други
 Цирк "Иванов"
      Стадион "Локомотив" - 19.30 ч.
Опера и балет
 Международен балетен конкурс 2018 - Програма
      Летен театър
Изложби
 Лимонадено време
      Градска художествена галерия
Музеи
Изложби
 Постоянна експозиция на Художествен музей "Георги Велчев"
      Градска художествена галерия - Филиал
Изложби
 Изложба "Освобождението на Добруджа по време на Първата световна война"
      Военноморски клуб
Изложби
 Техните светли ликове
      ФКЦ - фоайе
Музеи
 Археологически музей - лятна експозиция
      Археологически музей
Изложби
 Володя Вълчев и приятели
      Градска художествена галерия
Изложби
 "Балет" - Димитър Киров
      Градска художествена галерия
Музеи
 Българската морска униформа – отражение на своята епоха
      Военноморски музей
Изложби
 Пътят на копнежа - Антон Антонов
      Галерия „Арт Маркони”
Изложби
 ArtExtreme Стража
      Морско казино
Изложби
 Важните неща - Валентин Ангелов (живопис) и Петко Арнаудов (скулптура)
      Галерия Le Papillоn
Музеи
За деца
Други
 Ваканция в музея - Програма
      Археологически музей
Изложби
 Постоянна експозиция на ГХГ "Борис Георгиев"
      Градска художествена галерия
Музеи
 Най-ранните следи от човешко присъствие
      Археологически музей
   Четвъртък /19.07/   Пет Съб Нед Пон Вто Сря

Организаторите си запазват правото за промяна в афиша,
за което Moreto.net не носи отговорност.

Полезно
Женско списание Кино-програма
Спешен зъболекар Театър
Криолиполиза Сметка за вода
Всичко за банята Сметка за ток
Имоти във Варна Домоуправител
Препоръчваме
Музеите във Варна Лекар в събота
Израел от Варна Разписание БДЖ
Градински мебели Икономични бойлери
Матраци и спални Без вредители
Поръчка на храна Мека мебел
Акценти
Международен балетен конкурс 2018 - Програма

Летен театър
Лимонадено време

Градска художествена галерия
Постоянна експозиция на Художествен музей "Георги Велчев"

Градска художествена галерия - Филиал
Изложба "Освобождението на Добруджа по време на Първата световна война"

Военноморски клуб
Техните светли ликове

ФКЦ - фоайе
Археологически музей - лятна експозиция

Археологически музей
Володя Вълчев и приятели

Градска художествена галерия
"Балет" - Димитър Киров

Градска художествена галерия
Българската морска униформа – отражение на своята епоха

Военноморски музей
Пътят на копнежа - Антон Антонов

Галерия „Арт Маркони”
ArtExtreme Стража

Морско казино
Важните неща - Валентин Ангелов (живопис) и Петко Арнаудов (скулптура)

Галерия Le Papillоn
 © Moreto.net - Сайтът на Варна RSS Новини   RSS Обяви   Условия   Форум   Блог   Пауза   Реклама   Контакти  
ПРИЯТЕЛИ: 
0.9 + 0.8
Бургас   Казанлък   Монтана   Несебър   Сандански   MyHoliday.bg   Приятели   Запознанства   Elmaz.rs   Моите пари  
Moreto.net в Google+ и Facebook