Регистрация
14.0°C     Направи Moreto.net начална страница
Начало
Пътеводител
Новини
Афиш
WEB указател
Снимки
Обяви
Предстоящо
ВСИЧКИ
Кино
Театър
Концерти
Опера и балет
Спектакли
Музеи
Клубове
За деца
Изложби
Други
Архив събития
Добави събитие
Черноморието

Тюленово се намира между Шабла и Камен бряг / на 100-тина километра от Варна/.Тук е като място не докоснато от цивилизацията, красиво и неопитомено. Почти всяко местенце си има име: "Ашалък", "Киприя", "Дупката", "Мартина"...
Черноморието

Между Шабла и Каварна, на 2 км от Камен бряг се намира археологическия резерват Яйлата, обявен за такъв през 1989 година. Заедно с растения и животни, скали и пещери местността е обявена за защитена територия. Името й е от тюрски произход и в превод на българския Яйла означава...
Снимки

Още снимки от "Пролетна Варна"

Още снимки от "Забележителности"
Анонс

XVII Международен театрален фестивал "Варненско лято"

Международният театрален фестивал "Варненско лято" е най-мащабното международно театрално събитие в България. Провежда се всяка година между 1 и 12 юни във Варна в рамката на фестивалите на изкуствата „Варненско лято”. Негова основна цел е да представи основни тенденции в българската и международна сценична практика и да създаде пространство за междукултурен диалог, обмен и пазар. Програмата е построена като мозайка от модули. „Селекционирани български спектакли” държи във фокус театралните развития на българска сцена и извежда значимите и новаторски постижения през актуалния сезон. Международната програма представя водещи творци и тенденции в различни видове театър. Паралелната програма е отворена за разнообразни партньорски инициативи, дискусии, работни ателиета, теоретични конференции, лекции, представяне на книги, изложби и концерти.  

ПРОГРАМА


7 юни 17.00 – 18:45
Основна сцена

         20.30 – 22.15  
ДТ „Стоян Бъчваров” – Варна
La Rose Des Vents –  Scеne Nationale Lille Mеtropole – Villeneuve D'ascq, Франция
КАЛИГУЛА от Албер Камю
режисьор Явор Гърдев
програма SHOWCASE


7 юни 19:15 – 20:45
8 юни 18:00 – 19:30   Сцена „Филиал”

Младежки театър „Николай Бинев”
ТИХИ, НЕВИДИМИ ХОРА от Яна Борисова
авторски спектакъл Десислава Шпатова
програма SHOWCASE


7 юни 19:15 – 20:20  Център за съвременно изкуство Г-10
8 юни 20:30 – 21:35

Театрална работилница „Сфумато”
РОДИЛНО ПЕТНО от Николай Коляда
режисьор Иван Добчев
програма SHOWCASE


8 юни 20:00 – 22:10   Основна сцена
Театрална работилница „Сфумато”
ОООО СЪНЯТ НА ГОГОЛ по Н. В. Гогол
авторски спектакъл на Маргарита Младенова и Иван Добчев


9 юни 18:30 – 19:45 Основна сцена
10 юни 20:15 – 21:30

Театър „Българска армия”
КОЛЕКЦИЯТА от Харолд Пинтър
режисьор Крикор Азарян


9 юни 20:00 – 21:40 Куклен театър
10 юни 18:00 – 19:40

Театър 199
КРАЯТ НА ИГРАТА от Самюел Бекет
режисьор Лилия Абаджиева


11 юни 20:30 – 22:00 Основна сцена
12 юни 20:00 – 21:30

Театър „Българска армия”
ПЪТУВА ОДИСЕЙ по „Одисей” от Омир
авторски спектакъл на Стефан Москов

ПРОГРАМА SHOWCASE
в партньорство с Арт Офис



5 юни 17:00 – 18:15 Куклен театър
Пърформънс Лаб София
Театър на голия охлюв към НБУ
Театрална работилница "Сфумато"
ЗАМЛЪКВАНЕ по мотиви от филма „Персона” на Ингмар Бергман
режисьор Елена Панайотова


5 юни 18:45 – 19:45 Художествена галерия
TART Produktion – Щутгарт, Германия
FUCK YOU Eu.ro.Pa! от Николета Есиненку
режисьор Йохана Нидермюлер (Германия)
моноспектакъл на Снежина Петрова
със съдействието на „Червената къща” - София, театър „Рампа” Щутгарт и Национален театър Люксембург (TNL)


6 юни 17:00 – 18:00 Художествена галерия
Kinesthetic Project
25.03.
хореография Виолета Витанова и Станислав Генадиев
DUCTUS
идея Мирослав Йорданов
хореография Станислав Генадиев


7 юни 21:15 – 22:15 Художествена галерия
Сдружение „По действителен случай”
ПЕПЕРУДИТЕ СА ВСЪЩНОСТ ИЗТРЕБИТЕЛИ
по текстове на ghostdog
спектакъл на Ирина Дочева, Александър Даниел (барабани)


ЧУЖДЕСТРАННИ СПЕКТАКЛИ


1 юни 18:00 – 19:00 Художествена галерия
Один театър – Холстебро, Дания
СОЛ по разказа Писмо до вятъра от епистоларния роман на Антонио Табуки “Става късно, все по-късно”
адаптация и режисура Еуженио Барба


3 юни 19:00:21:10 ДСТ „Алеко Константинов” - София
4 юни 19:30 – 21:40 ДТ „Ст. Бъчваров” – Варна, Сцена „Филиал”

Steven Berkoff’s East Productions – Лондон, Обединено кралство
ЗЛОДЕИТЕ НА ШЕКСПИР
моноспектакъл на Стивън Бъркоф


6 юни 19:00 – 22:30 „Ст. Бъчваров” – Варна, Сцена “Филиал”
9 юни 19:00 – 22:30 Театър „София”

OKT/ Градски театър – Вилнюс, Литва
РОМЕО И ЖУЛИЕТА от Уилям Шекспир
режисьор Оскарас Коршуновас
копродукция с Фестивал Авиньон, Хебел Театър, Асоциация ТЕОРЕМ, Фестивал New Haven – САЩ.


9 юни 20:15 – 21:30 Сцена „Филиал”
Драматичен театър – Скопие, Македония
ЖЕНАТА КАТО БОЙНО ПОЛЕ от Матей Вищниек
режисьор Владлен Александров


12 юни 19:30 – 20:50 Сцена „Филиал”
14 юни 19:00 – 20:20 НТ „Иван Вазов”

Дойчес театър – Берлин, Германия
ДНЕВНИКЪТ НА ЕДИН ЛУД от Н.В. Гогол
режисьор Хана Рудолф
моноспектакъл на Самуел Финци


СПЕЦИАЛНО ПОКАНЕНИ СПЕКТАКЛИ


1, 2 юни 19:30 - 21:50 Сцена „Филиал”
Малък градски театър „Зад канала”
ВЕЛИКОЛЕПНИЯТ РОГОНОСЕЦ от Фернан Кромелинк
режисьор Мариус Куркински


1 юни 19:45 – 22:15 Основна сцена
2 юни 19:30 – 21:15

Модерен театър
БОЖЕСТВАТА НА КАСАПИТЕ от Ясмина Реза
режисьор Пламен Марков


3 юни 18:15 – 19:45 Основна сцена
4 юни 19:30 – 21:00

МГТ „Зад канала”
ПЕРЛА от Мауро Рази
режисьор Бина Харалампиева


3 юни 20:15 – 22:05 Сцена „Филиал”
ДТ “Константин Величков" – Пазарджик
ГОРСКИ ДУХ
по А. П. Чехов
режисьор Владимир Петков


6 юни 20:00 – 21:30 Основна сцена
Театър „Кредо”
ШИНЕЛ по Н. В. Гогол
с участието на Нина Димитрова, Васил Василев - Зуека


10 юни 20:00 – 21:50 Сцена „Филиал”
ДСТ „Алеко Константинов”
ТАПЕТИТЕ НА ВРЕМЕТО по произведения на Константин Павлов
сценарий и постановка Юлия Огнянова


ИЗЛОЖБИ



1 – 12 юни ДТ „Ст. Бъчваров”, I балкон, фоайе
Съюз на артистите в България
ИНТЕРАКТИВНИ ПРОСТРАНСТВА
изложба на сценографската гилдия
с подкрепата на Министерство на културата

1 - 7 юни Художествен музей - галерия „Георги Велчев”
SCENOGRAPHIA ACADEMICA
Изложба на студенти от специалност Сценография на Национална художествена академия
Прожекции на дигитални проекти - Фоайе, ДТ "Стоян Бъчваров" Варна


3 – 12 юни, фоайе Сцена „Филиал”
Арто
Издателство „Импулс”
НЕВЕНА И САТИРАТА
Театралните роли на Невена Коканова
с подкрепата на Министерство на културата


Коментари
08:37ч. 28 Май 2009 #1
Петя
Ми те свършили за всичко които аз исках билетите
Информирай ме за следващи дати на това събитие във Варна
e-mail:
 код:
Афиш Варна
   Събота /21.04/   Нед Пон Вто Сря Чет Пет
Кино
 Изключителният: Моят Годар
      ФКЦ - Зала Европа - 17:00 ч.
Кино
 Уестърн
      ФКЦ - Зала 6 - 18:00 ч.
Кино
 Врагове
      ФКЦ - Зала 6 - 20:00 ч.
Кино
За деца
 Пчеличката Мая: Игрите на меда
      ФКЦ - Зала Европа - 11:00 ч.
      Кино Арена - Гранд Мол Варна - 13:00, 15:00, 17:00, 19:00 ч.
Кино
За деца
 Откраднатата принцеса
      ФКЦ - Зала Европа - 13:00 ч.
      Кино Арена - Мол Варна - 13:00, 15:10, 17:10 ч.
Кино
 Израел: истории от модерните дни
      ФКЦ - Зала 6 - 16:00 ч.
Кино
 Лица, места
      ФКЦ - Зала Европа - 20:00 ч.
Кино
 Секс на куково лято
      Кино Арена - Гранд Мол Варна - 17:30, 19:40 ч.
      Кино Арена - Мол Варна - 19:15, 21:30 ч.
Кино
 Нито звук
      Кино Арена - Гранд Мол Варна - 11:50, 14:00, 16:20, 18:30, 20:30, 22:40 ч.
Кино
 Истина или предизвикателство
      Кино Арена - Мол Варна - 16:40, 18:50, 21:00 ч.
      Кино Арена - Гранд Мол Варна - 13:30, 15:45, 18:00, 20:15, 22:30 ч.
Кино
 Rampage: Унищожителите
      Кино Арена - Гранд Мол Варна - 12:50, 15:15, 17:40, 20:00, 22:20 ч.
      Кино Арена - Гранд Мол Варна - 11:45, 14:10, 16:30, 18:50, 21:10 ч.
      Кино Арена - Мол Варна - 12:30, 14:50, 17:10, 19:30, 21:50 ч.
      Кино Арена - Мол Варна - 13:40, 16:00, 18:20, 20:40 ч.
Кино
 Слънце в полунощ
      Кино Арена - Мол Варна - 13:10, 15:15, 17:30, 19:45, 22:00 ч.
Кино
 Коварен капан: Последният ключ
      Кино Арена - Гранд Мол Варна - 21:50 ч.
      Кино Арена - Мол Варна - 22:25 ч.
Кино
За деца
 Зайчето Питър
      Кино Арена - Гранд Мол Варна - 12:15, 14:30, 16:40, 18:45 ч.
      Кино Арена - Гранд Мол Варна - 11:00, 13:10, 15:20 ч.
      Кино Арена - Гранд Мол Варна - 12:15, 14:30, 16:40, 18:45 ч.
      Кино Арена - Мол Варна - 12:20, 14:30 ч.
      Кино Арена - Мол Варна - 11:15, 13:30, 15:50 ч.
Кино
 Такси 5
      Кино Арена - Гранд Мол Варна - 20:50 ч.
      Кино Арена - Мол Варна - 13:30, 15:45, 18:00, 20:15, 22:30 ч.
Кино
 Червената лястовица
      Кино Арена - Гранд Мол Варна - 21:00 ч.
Кино
 Играч първи, приготви се
      Кино Арена - Гранд Мол Варна - 12:40, 15:30, 18:20, 21:20 ч.
      Кино Арена - Мол Варна - 13:15, 16:10, 19:00, 22:10 ч.
Кино
 Огненият пръстен: Революция
      Кино Арена - Гранд Мол Варна - 16:45, 21:45 ч.
Кино
За деца
 Бикът Фердинанд
      Кино Арена - Гранд Мол Варна - 11:50 ч.
Кино
 Tomb Raider: Първа мисия
      Кино Арена - Гранд Мол Варна - 14:15, 19:15 ч.
Кино
 Кармен
      Кино Арена - Мол Варна - 18:00 ч.
Театър
За деца
 Трите феи
      Куклен театър - 11:00 ч.
Театър
 Сън
      Драматичен театър - сцена Филиал - 16:00 ч.
Концерти
 Jazzatory
      Военноморски клуб - 20:00 ч.
Опера и балет
 25 години Варненска детско-юношеска опера
      Драматичен театър - Основна сцена - 19:00 ч.
Клубове
 HIM - Tribute - Live in Varna
      Club Vintage 33 - 23:00 ч.
Клубове
 Rage against Audioslave
      Варна лайв клуб - 23:00 ч.
Клубове
 Circus Night
      Moda Bar - 22:00 ч.
Клубове
 DJ XTO - Club Horizont
      Club Horizont - 22:30 ч.
Клубове
 Maria Ilieva / Live / Sinatra
      Piano Bar Sinatra - 22:00 ч.
Клубове
 Soulmate #2 & Innerglow - Live in Varna
      Club Vintage 33 - 23:00 ч.
Клубове
 Big Black International Party
      Club Opium - 22:00 ч.
Изложби
 Светлина - Петя Денева
      Галерия Le Papillоn
Изложби
 Материя и форми - Белан Амин
      Галерия „A & G Art Meeting“
Изложби
 Пролетна песен
      Галерия Ларго
Изложби
 Дом на светлината
      Социалната чайна - 19:00 ч.
      Социалната чайна
Изложби
 Проф. Андрей Даниел и ученици
      Градска художествена галерия
Изложби
 Необятно - Огнян Георгиев
      Галерия „Арт Маркони”
Изложби
 Изложба "Капитан Петко Войвода"
      Музей на Възраждането
Изложби
 Нежен натиск
      Арт Галерия "Тереза Зиковска"
Изложби
 „Universe“ или Цветето на Живота – Цвета Убчева
      Галерия "Графит"
Изложби
 Аз съм мечтател
      Регионална библиотека
Изложби
 CODE 10-3-2-2 - Мария Зафиркова
      Градска художествена галерия
Изложби
 Писано (не)казано
      Галерия "Contemporary space"
Изложби
 Пролет 18
      Галерия 8
Музеи
 Най-ранните следи от човешко присъствие
      Археологически музей
   Събота /21.04/   Нед Пон Вто Сря Чет Пет

Организаторите си запазват правото за промяна в афиша,
за което Moreto.net не носи отговорност.

VIP
НощувкаТоп Център-ВИНС-х-лЧерно Море-Общината-ВОЕННОМОРСКО У
НОЩУВКИ В СТАИ на 2минути до ИКОНОМИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ-ВИНС- 3 минути доОБЩИНАТА-5МИН.ПЕША ВОЕННО-МОРСКО У-ЩЕ -ВВМУ СПОРТНА ЗАЛА за вашата комфортна почивка всички удобства и условия!!!- СТАИ СЪС СОБСТВЕН...
Полезно
Женско списание Кино-програма
Спешен зъболекар Театър
Козметично Студио Сметка за вода
Всичко за банята Сметка за ток
Имоти във Варна Хотели във Варна
Препоръчваме
Хотел до Пампорово Музеите във Варна
Израел от Варна Разписание БДЖ
Гаражни врати Промо Икономични бойлери
Матраци и спални Без вредители
Поръчка на храна Мека мебел
Акценти
Трите феи

Куклен театър
11:00ч.
Сън

Драматичен театър - сцена Филиал
16:00ч.
Jazzatory

Военноморски клуб
20:00ч.
25 години Варненска детско-юношеска опера

Драматичен театър - Основна сцена
19:00ч.
Светлина - Петя Денева

Галерия Le Papillоn
Материя и форми - Белан Амин

Галерия „A & G Art Meeting“
Пролетна песен

Галерия Ларго
Дом на светлината

Социалната чайна
19:00ч.
Проф. Андрей Даниел и ученици

Градска художествена галерия
Необятно - Огнян Георгиев

Галерия „Арт Маркони”
Изложба "Капитан Петко Войвода"

Музей на Възраждането
Нежен натиск

Арт Галерия "Тереза Зиковска"
„Universe“ или Цветето на Живота – Цвета Убчева

Галерия "Графит"
Аз съм мечтател

Регионална библиотека
CODE 10-3-2-2 - Мария Зафиркова

Градска художествена галерия
Писано (не)казано

Галерия "Contemporary space"
 © Moreto.net - Сайтът на Варна RSS Новини   RSS Обяви   Условия   Форум   Блог   Пауза   Реклама   Контакти  
ПРИЯТЕЛИ: 
0.6 + 0.6
Бургас   Казанлък   Монтана   Несебър   Сандански   MyHoliday.bg   Приятели   Запознанства   Elmaz.rs   Моите пари  
Moreto.net в Google+ и Facebook