Регистрация
16.0°C     Направи Moreto.net начална страница
Начало
Пътеводител
Новини
Афиш
WEB указател
Снимки
Обяви
Предстоящо
ВСИЧКИ
Кино
Театър
Концерти
Опера и балет
Спектакли
Музеи
Клубове
За деца
Изложби
Други
Варненско лято
Златна роза
Архив събития
Добави събитие
Дворецът

Обикаляйки в Балчик румънските владения на княз Сатмаре, през 1921 година, румънската кралица Мария се влюбва в това място. По-късно, тя ще го нарече "Тенха юва" или Тихото гнездо. Строежът на самия Дворец е извършен от италианските архитекти Августино и Америго през периода 1924-1927 година. Специално поканен за да сътвори красивите паркове, е швейцарецът Жун Жани.
Черноморието

Между Обзор и село Баня се намира мястото, където е роден тракийския цар Рез - село Емона. E, поне така е описано в Омировата "Илиада". На около 2 километра от селото се намира и нос Емине, където е и един от черноморските фарове на България. Носът е най-източната част на Стара планина ...
Снимки

Още снимки от "Паметници, скулптури"

Още снимки от "Хората"
Анонс

Маратон на четящите хора 2017

15 години – юбилейно издание

Юбилеен Маратон на четящите хора ще се проведе във Варна в дните до 24 април. Инициативата на Регионалната библиотека „Пенчо Славейков“ се организира за петнадесети път. В рамките на Маратона са предвидени над 60 сцени за четене във Варна и областта.
Програма:

18 април

9:30 ч.
Библиотекарите от НЧ “Васил Левски – 1927”, кв. Галата, гостуват на децата от ЦДГ “Люляче”

19 април

10:30 ч.
Център за социална рехабилитация и интеграция “Чайка” гостува в библиотеката

20 април

9:00 ч.
СУ “Св. св. Кирил и Методий”, с. Синдел, гостува в Детски и средношколски комплекс

11:00 ч.
НЧ “Елин Пелин – 1977”
“Заедно четем на открито” с ученици от ОУ “Добри Чинтулов”

17:00 ч.
Асоциация “Да съхраним жената” гостува в галерия “Актив Арт”
Поетично кафене “Петя Дубарова”

21 април

8:00 ч.
НГХНИ “Константин Преславски” гостува в библиотеката

8:20 ч.
ОУ “Цар Симеон I”
Деца четат и разказват за любими герои от творчеството на Ангел Каралийчев, по повод 115 години от рождението на писателя

9:00 ч.
СУ “Найден Геров”

9:30 ч.
ДГ N34 “Лястовичка”, кв. Възраждане

10:00 ч.
СУИ “Добри Христов”

10:00 ч.
НЧ “Петко Р. Славейков”, кв. Вл. Варненчик

10:00 ч.
ОУ „Константин Арабаджиев” – филиал

10:10 ч.
СУЕО „А.С. Пушкин“

10:10 ч.
ПГИ “Д-р Иван Богоров”

10:10 ч.
Варненска търговска гимназия

10:30 ч.
ОДЗ “Иглика”, кв. Виница

10:30 ч.
I ЕГ – Клуб “Приятели на библиотеката”

10:30 ч.
ЦДГ “Звездичка”

10:30 ч.
СУ “Св. Климент Охридски”

10:30 ч.
Карин дом

10:30 ч.
Дневен център “Ривиера” гостува в библиотеката

10:30 ч.
Дом “Гергана”

11:00 ч.
ЧОУ “Мечтатели”

11:00 ч.
Ученици от СУ “Черноризец Храбър” гостуват в НЧ “Васил Левски – 1945”
Маратонско четене под надслов “Завинаги с нас”, посветено на 180 годишнината от рождението на Васил Левски

11:00 ч.
ОУ “Иван Вазов”

11:15 ч.
ОУ “Н. Й Вапцаров”

11:30 ч.
Учебен център „Идея”

11:30 ч.
Детска занималня “Слънце”

11:50 ч.
ГПЧЕ “Йоан Екзарх”
Ученици четат на английски език

12:00 ч.
IV ЕГ “Фр. Ж. Кюри”

12:30 ч.
Детски център „Игралница-занималница”

12:30 ч.
ОУ “Цар Симеон I”
Четене “Сред книгите – добрите ни другари”

13:00 ч.
НГХНИ “Константин Преславски” гостува в Детски и средношколски комплекс

13:00 ч.
Детски център “Тумбелина” гостува в Детски и средношколски комплекс

13:00 ч.
МГ “Д-р Петър Берон”

13:00 ч.
НЧ „Отец Паисий – 1934”

13:30 ч.
„История и слово”
Варненските музеи гостуват и четат в отдел Регионална история на библиотеката

13:30 ч.
ОУ “Стоян Михайловски”, кв. Вл. Варненчик

13:30 ч.
Детски център “Любопитко”

15:30 ч.
Клуб “Монтесори”

14:00 ч.
Ученици от I ЕГ гостуват в Американска читалня

14:00 ч.
Частна занималня “Дъга”

14:00 ч.
Ученици от III ПМГ гостуват в Немска читалня
Четенето е посветено на 190 г. от смъртта на Вилхелм Хауф

14:30 ч.
СУ “Любен Каравелов”, кв. Аспарухово

14:30 ч.
НЧ “Асен Златаров – 1946”, кв. Чайка

14:30 ч.
ОУ “Йордан Йовков”
Клуб “Приятели на книгата”

14:30 ч.
Ученици от ОУ “Г. С. Раковски” гостуват в НЧ “Васил Левски – 1945”
Маратонско четене под надслов “Завинаги с нас”, посветено на 180 годишнината от рождението на Васил Левски

15:00 ч.
“Чуй образа”
Представяне на варненски художници поети в библиотеката

15:00 ч.
Клуб “Приятели на библиотеката” към Общински съюз на пенсионерите Варна’ 2004 гостува в библиотеката

15:10 ч.
СУ “Гео Милев”
Деца четат “Цветята на малката Ида”

15:30 ч.
ОУ “Г. С. Раковски” гостува на Детски и средношколски комплекс

15:30 ч.
Дирекция “Култура”, Община Варна гостува на Детски и средношколски комплекс

15:30 ч.
Общинска полиция гостува на Детски и средношколски комплекс

18:00 ч.
“Обърни се със смях назад – погледни напред с усмивка и с Михаил Вешим”
Среща-разговор с писателя

22 април

10:00 ч.
Четене с участници в кинолектория с модератор Елица Матеева в Отдел “Изкуство”

10:30 ч.
Деца рисуват в библиотеката

12:00 ч.
Клуб “Daily Potter” гостува в библиотеката

12:30 ч.
Полско училище “Адам Мицкевич”

15:00 ч.
Среща с преводачите Зорница Китинска, Таня Попова и Росица Бърдарска в библиотеката

20:30 ч.
Една приказна нощ в библиотеката

24 април

10:00 ч.
Среща с писателя Никола Райков в Детски и средношколски комплекс

14:30 ч.
Премиера на “Световното наследство на България” в отдел “Изкуство”
Гостуване на издателство “Българска енциклопедия”, Научноинформационен център – БАН

Информирай ме за следващи дати на това събитие във Варна
e-mail:
 код:
Афиш Варна
   Неделя /22.10/   Пон Вто Сря Чет Пет Съб
Кино
 Блейд Рънър 2049
      Кино Арена - Гранд Мол Варна - 12:45, 16:00, 19:15, 22:30 ч.
      Кино Арена - Мол Варна - 12:15, 15:30, 18:45, 22:00 ч.
Кино
 Братовчедка ми Рейчъл
      ФКЦ - Зала Европа - 19:00 ч.
Кино
 Това е само краят на света
      ФКЦ - Зала 6 - 18:00 ч.
Кино
 Поезия без край
      ФКЦ - Зала 6 - 20:00 ч.
Кино
 Геобуря
      Кино Арена - Гранд Мол Варна - 13:00, 15:20, 17:40, 20:00, 22:20 ч.
      Кино Арена - Гранд Мол Варна - 11:50, 14:10, 16:30, 18:50, 21:10 ч.
      Кино Арена - Гранд Мол Варна - 11:50, 14:10, 16:30, 18:50, 21:10 ч.
      Кино Арена - Мол Варна - 12:20, 14:45, 17:00, 19:20, 21:40 ч.
      Кино Арена - Мол Варна - 13:20, 15:40, 18:00, 20:20, 22:40 ч.
Кино
 Честита смърт
      Кино Арена - Мол Варна - 14:10, 16:15, 18:20, 20:30, 22:30 ч.
Кино
 Довереникът на кралицата
      Кино Арена - Гранд Мол Варна - 15:45 ч.
      Кино Арена - Гранд Мол Варна - 19:15 ч.
Кино
 Снежният човек
      Кино Арена - Гранд Мол Варна - 12:00, 14:30, 17:00, 19:30, 22:00 ч.
Кино
 Линия на смъртта
      Кино Арена - Гранд Мол Варна - 17:20, 19:45, 22:10 ч.
      Кино Арена - Мол Варна - 17:40, 20:00, 22:15 ч.
Кино
За деца
 Емоджи: Филмът
      Кино Арена - Гранд Мол Варна - 12:25, 15:00, 17:00 ч.
      Кино Арена - Мол Варна - 12:00, 14:00, 16:00, 18:15 ч.
Кино
 Всички мои мъже
      Кино Арена - Гранд Мол Варна - 13:30, 18:00, 20:15, 22:15 ч.
Кино
 Вездесъщият
      Кино Арена - Гранд Мол Варна - 12:50, 15:20, 17:45, 19:00, 20:10, 21:30, 22:40 ч.
      ФКЦ - Зала 1 - 18:00, 20:00 ч.
      Кино Арена - Мол Варна - 13:50, 16:30, 19:00, 21:30 ч.
Кино
 Lego® Ninjago: Филмът
      Кино Арена - Гранд Мол Варна - 11:30, 13:50 ч.
      Кино Арена - Мол Варна - 11:00, 13:10, 15:20, 17:30 ч.
Кино
За деца
 Малкото пони - Филмът
      ФКЦ - Зала Европа - 14:00, 16.00 ч.
Кино
 ТО - филм
      Кино Арена - Мол Варна - 20:45 ч.
Кино
 12 А
      Кино Арена - Мол Варна - 19:45, 21:45 ч.
Кино
 Императорът 2
      ФКЦ - Зала Европа - 15:00 ч.
Театър
За деца
 Магазинче за цифри
      Куклен театър - 11:00 ч.
Концерти
 Премиера на "Музикална Революция"
      Club Vintage 33 - 18.30 ч.
Клубове
 Feel The Balkan Rhythm In The City
      The City Club - 22:00 ч.
Изложби
 "Св. Лука" - Сдружение варненски художници
      Градска художествена галерия
Музеи
Изложби
 „Из варненския училищен живот” - изложба
      Музей на Възраждането - 10 - 17 ч.
Изложби
 "Различни сезони" - Веселин Начев
      Галерия „A & G Art Meeting“
Изложби
 „В синьо-бялата омая“ - Светлин Ненов
      Галерия Ларго
Изложби
 Филателно море
      Военноморски музей
Изложби
 “30 от 70“ - Иван Ненков, Колекционерът“
      Градска художествена галерия
Изложби
 Тони Тодоров и Симо Борисов: „Хроники на стихиите“
      Галерия Le Papillоn
Изложби
 Янко Маринов: "Преображения"
      Градска художествена галерия
Изложби
 "Присъствие - 3" - Димитър Манолов
      Галерия „Арт Маркони”
Музеи
 Най-ранните следи от човешко присъствие
      Археологически музей
Кино
За деца
 My little pony - Филмът
      Кино Арена - Гранд Мол Варна - 11:00, 13:10, 15:15 ч.
      Кино Арена - Мол Варна - 11:40, 13:00, 15:10 ч.
Кино
 Kingsman: Златният кръг
      Кино Арена - Гранд Мол Варна - 16:15, 21:45 ч.
   Неделя /22.10/   Пон Вто Сря Чет Пет Съб

Организаторите си запазват правото за промяна в афиша,
за което Moreto.net не носи отговорност.

Полезно
Женско списание Кино-програма
Спешен зъболекар Театър
Криолиполиза Сметка за вода
Цялата баня Сметка за ток
Имоти във Варна Кадастър, ПУП
Препоръчваме
Хотел „Йо“ ТОП Ключари Варна
Нова година в Израел Разписание БДЖ
Гаражни врати Промо Икономични бойлери
Матраци и спални Без вредители
Поръчка на храна Мека мебел
Акценти
"Различни сезони" - Веселин Начев

Галерия „A & G Art Meeting“
„В синьо-бялата омая“ - Светлин Ненов

Галерия Ларго
Филателно море

Военноморски музей
“30 от 70“ - Иван Ненков, Колекционерът“

Градска художествена галерия
Тони Тодоров и Симо Борисов: „Хроники на стихиите“

Галерия Le Papillоn
Янко Маринов: "Преображения"

Градска художествена галерия
"Присъствие - 3" - Димитър Манолов

Галерия „Арт Маркони”
Най-ранните следи от човешко присъствие

Археологически музей
Kingsman: Златният кръг

Кино Арена - Гранд Мол Варна
16:15, 21:45ч.
Блейд Рънър 2049

Кино Арена - Гранд Мол Варна
12:45, 16:00, 19:15, 22:30ч.
 © Moreto.net - Сайтът на Варна RSS Новини   RSS Обяви   Условия   Форум   Блог   Пауза   Реклама   Контакти  
ПРИЯТЕЛИ: 
0.2 + 0.4
Бургас   Казанлък   Монтана   Несебър   Сандански   MyHoliday.bg   Приятели   Запознанства   Elmaz.rs   Моите пари  
Moreto.net в Google+ и Facebook