Регистрация
Направи Moreto.net начална страница
Начало
Пътеводител
Новини
Афиш
WEB указател
Снимки
Обяви
Предстоящо
ВСИЧКИ
Кино
Театър
Концерти
Опера и балет
Спектакли
Музеи
За деца
Изложби
Други
Архив събития
Киномания
Концерт

Диригент Gianna Fratta
Оркестър на Държавна опера - Варна
Видео дизайнер Leandro Summo
Сценография Valentina Savino
С участието на: Ансамбъл Musica Civica Sarah Rulli - флейта и октавино Dino De Palma - цигулка
В програмата: Четирите годишни времена на четири велики композитори
Нов концерт

Испанският цигулар се завръща В България с нов спектакъл “Royal Garagе Tour”, част от световното му турне, което преминава през най-големите зали и площади на Европа, САЩ и Латинска Америка. Има 40 издадени албума, собствен оркестър и над 100 000 продадени копия на „Годишните времена” на Вавалди. Първи цигулар на испанската кралица и провъзгласен за цигулар № 1 на Испания.
Снимки

Още снимки от "Хората"

Още снимки от "Черноморието"
Анонс

МТФ "Варненско лято"

XIX Международния театрален фестивал „Варненско лято”, организиран от Министерство на културата, Община Варна и Българската асоциация за театър, ще се проведе от 1 до 12 юни 2011 г. на различни артистични територии – Основна сцена и сцена Филиал на Театрално-музикален продуцентски център Варна, Държавен куклен театър Варна, Фестивален и конгресен център, Галерия „Графит”, Археологически музей, Радио Варна и др. На пресконференция в Община Варна Цветана Манева – артистичен директор, Николай Йорданов – изпълнителен директор и Асен Терзиев – селекционер на фестивала представиха програмата на неговото XIX издание. Фестивалното мото за 2011 г. е „Игра по инстинкт”: „Играта не може да се отрече. Човек може да отрече почти всичко абстрактно: правдата, красотата, истината, доброто, духа, бог. Човек може да отрече сериозността, но не и играта. Тази мисъл на Йохан Хьойзинха, от неговото изследване върху игровите елементи на човешката култура „Homo Ludens” послужи за компас в селекцията за основния модул „Селекционирани български спектакли на МТФ „Варненско лято 2011”. Търсили сме такива театрални факти, в които е налице съчетанието между художествено майсторство и новаторство - единственият сигурен гарант, че качественият диалог с публиката не може да не се състои”, изтъкна селекционерът Асен Терзиев. В посочения модул ще видим 6 спектакъла: „Карнавал.com” от Жоржи Галсеран, режисьор Василена Радева, Младежки театър „Николай Бинев”; „Зимна приказка” от Шекспир, адаптация и постановка Маргарита Младенова, Театрална Работилница „Сфумато”; „Български разкази” по Ангел Каралийчев, режисьор Мариус Куркински, ДТ „Николай Масалитинов” и продуцентска къща „Артишок”; „Отворена брачна двойка” от Дарио Фо и Франка Раме, режисьор Мариус Куркински, Театър 199 „Валентин Стойчев”; „Под контрол” от Фредерик Зонтаг, реж. Младен Алексиев, Малък градски театър „Зад канала”; „Суматоха” от Йордан Радичков, режисьор Боян Иванов”, Театър „София”.
В Международната програма предстои среща с „Боен клуб Експрес” на Пост театър Ню Йорк, Берлин, Токио; „Стереоскопична трилогия” – 3D видео инсталация на Били Кауи от Англия, „Сенки” – дигитална инсталация на Андреас.мук Хайдер от Виена, “Forward Motion” – колекция филм-танц от от Великобритания, както и други интересни постановки от Германия, Румъния, Белгия, Дания и Франция. В програма Showcase влизат „Man Ex Machina” – Subhuman Theatre, проект на Венелин Шурелов; „Първа любов” по Самюел Бекет, режисьор Нина Боянова; „Мъртвата Дагмар или Малката кибритопродавачка”, режисьор Ида Даниел и др.
Паралелната програма предвижда и варненско участие с два спектакъла на ТМПЦ Варна - мюзикъла „Бремен” по Ал. Владигеров, постановка Стоян Радев Ге.К на ДТ „Стоян Бъчваров” (4 юни) и премиерно концертно изпълнение на оперната оратория „Проклятието на Фауст” от Берлиоз на Държавна опера Варна, диригент Амори дьо Клозел, Франция (8 юни), заедно с три спектакъла на Държавен куклен театър Варна: „Алегро виваче или когато куклите танцуват” – авторски спектакъл на Вера Стойкова, Диана Цолевска, Галин Гинев и Стоян Стоянов (1 юни), „Възгледите на един пън” на режисьора Теди Москов (8 юни) и „Боливуд” на режисьора Боян Иванов (9 юни).

ПРОГРАМА
01.06 - сряда
10:00 Алегро Виваче или когато куклите танцуват Куклен театър
18:00 Както ви харесва Драматичен театър
20:30 Йълдъз Ибрахимова и Варненски камерен оркестър ФКЦ - Официално откриване

02.06 - четвъртък
18:00 Карнавал.com Драматичен театър - Филиал
19:45 Както ви харесва Драматичен театър
20:30 Man Ex Machina Галерия Графит

03.06 - петък
16:30, 17:30, 18:30, 19:30 Боен клуб Експрес Куклен театър
18:00 Три сестри Драматичен театър - Филиал
20:30 Зимна приказка Драматичен театър

04.06 - събота
Сенки Галерия Графит
16:00 Стереоскопична трилогия Археологически музей
18:30 Зимна приказка Драматичен театър
19:00 Бремен Драматичен театър - Филиал
19:00 Man Ex Machina Галерия Графит
21:00 Forward Motion Радио Варна

05.06 - неделя
Сенки Галерия Графит
18:00 Български разкази Драматичен театър
18:00 Първа любов Куклен театър
19:00 Стереоскопична трилогия Археологически музей
19:45 Относно омара Драматичен театър - Филиал
20:00 Man Ex Machina Галерия Графит
21:00 +/- 359 Топология Археологически музей

06.06 - понеделник
Сенки Галерия Графит
18:30 Мъртвата Дагмар или малката кибритопродавачка Куклен театър
20:00 Ритъм & Блус 2 Драматичен театър
20:30 Отворена брачна двойка Драматичен театър - Филиал
20:30 ecorche Галерия Графит
20:30 Hack Галерия Графит

07.06 - вторник
Сенки Галерия Графит
18:00 Ноктюрно-от прахта до сиянието Галерия Графит
19:00 Ритъм & Блус 2 Драматичен театър
20:00 Rankefod (Ракообразно) Драматичен театър - Филиал
21:30 С теб Археологически музей
21:30 Blubabox Археологически музей

08.06 - сряда
18:00 Възгледите на един пън Куклен театър
19:30 Проклятието на Фауст Драматичен театър
19:30 Под контрол Драматичен театър - Филиал

09.06 - четвъртък
18:00 Боливуд Куклен театър
19:30 Ало, ало Драматичен театър
20:00 Лавината Драматичен театър - Филиал

10.06 - петък
18:00 Домът на Бернарда Алба Драматичен театър - Филиал
19:30 Песента на клоуна Драматичен театър
21:30 Формата на нещата Археологически музей

11.06 - събота
18:30 Суматоха Драматичен театър
21:30 Формата на нещата Археологически музей

12.06 - неделя
16:00 Измяна Куклен театър
18:00 Любовникът Куклен театър
18:30 Суматоха Драматичен театър
19;00 Животът е сън Драматичен театър - Филиал

Информирай ме за следващи дати на това събитие във Варна
e-mail:
 код:
Афиш Варна
   Четвъртък /21.11/   Пет Съб Нед Пон Вто Сря
Кино
 Не си играй с огъня
      Кино Арена - Мол Варна - 12:30 ч.
      Синема Сити - 15:20, 17:30, 19:40, 21:50 ч.
      Кино Арена - Гранд Мол - 15:15, 17:30, 19:50, 22:10 ч.
      Кино Арена - Мол Варна - 14:40, 17:55, 22:10 ч.
Кино
Киномания
 Киномания Варна, 2019 - Програма
      ФКЦ
Кино
Киномания
 Един мъж и една жена: 20 години по-късно
      ФКЦ - зала "Европа" - 19:00 ч.
Кино
 Доза щастие
      ФКЦ - зала 6 - 19:30 ч.
      Кино Арена - Гранд Мол - 11:00 ч.
      Кино Арена - Гранд Мол - 12:45, 15:00, 17:10, 19:20, 21:45 ч.
      Кино Арена - Мол Варна - 12:00, 14:15, 16:30, 18:45, 21:00 ч.
      Синема Сити - 13:30, 15:40, 17:50, 20:00, 22:10 ч.
Кино
 В кръг
      Кино Арена - Гранд Мол - 12:10, 14:30, 16:45, 20:45 ч.
      ФКЦ - зала 6 - 17:30 ч.
      Кино Арена - Мол Варна - 12:15, 14:30, 17:00, 19:30, 21:45 ч.
      Синема Сити - 14:40, 16:50, 19:10 ч.
Кино
 Завръщане
      Кино Арена - Гранд Мол - 13:50, 18:40 ч.
      ФКЦ - зала 6 - 15:20 ч.
      Кино Арена - Мол Варна - 15:40 ч.
      Синема Сити - 14:10, 16:30, 18:50, 21:10 ч.
Кино
 Господарка на злото 2
      Кино Арена - Мол Варна - 12:45, 15:45 ч.
      Синема Сити - 13:50 ч.
      Синема Сити - 16:40 ч.
      Синема Сити - 14:20 ч.
      Кино Арена - Гранд Мол - 12:15, 14:10, 16:40 ч.
Кино
За деца
 Замръзналото кралство 2
      Кино Арена - Мол Варна - 20:00 ч.
      Синема Сити - 19:00 ч.
      Кино Арена - Гранд Мол - 19:00, 21:15 ч.
Кино
 Терминатор: Мрачна съдба
      Кино Арена - Гранд Мол - 11:30 ч.
      Кино Арена - Гранд Мол - 21:00 ч.
      Синема Сити - 21:25 ч.
Кино
За деца
 Клара
      ФКЦ - зала 6 - 11:00 ч.
      Синема Сити - 14:20, 16:20 ч.
Кино
За деца
Киномания
 Петсън и Финдъс 2 - Най-хубавата Коледа
      ФКЦ - зала "Европа" - 15:00 ч.
Кино
 Пълно ускорение
      Кино Арена - Гранд Мол - 11:00, 14:00, 17:00, 20:00, 23:00 ч.
      Кино Арена - Гранд Мол - 12:30, 15:30, 18:30, 21:30 ч.
      Кино Арена - Мол Варна - 11:40, 13:10, 14:45, 16:10, 17:45, 19:15, 20:45, 22:15 ч.
      Синема Сити - 16:15, 19:15, 22:15 ч.
      Синема Сити - 15:45, 18:45, 21:45 ч.
      Синема Сити - 20:40 ч.
Кино
 Доктор Сън
      Кино Арена - Гранд Мол - 16:15, 19:30, 22:30 ч.
      Кино Арена - Мол Варна - 18:20, 21:30 ч.
      Синема Сити - 15:30, 18:30, 21:30 ч.
Кино
 Жокера
      Кино Арена - Мол Варна - 18:20, 21:30 ч.
Кино
За деца
 Семейство Адамс
      Кино Арена - Гранд Мол - 11:1513:15, 14:4516:4518:50 ч.
      Кино Арена - Мол Варна - 11:15, 13:15, 15:15, 17:20, 19:15 ч.
      Синема Сити - 13:00, 15:10, 17:10, 18:50 ч.
Кино
 Битката за Мидуей
      Синема Сити - 13:20, 16:10, 19:00, 21:40 ч.
Кино
 Последната Коледа
      Кино Арена - Гранд Мол - 12:00, 14:15, 16:30, 19:10, 21:20 ч.
      Синема Сити - 13:45, 16:00, 18:10, 20:20, 22:30 ч.
      Кино Арена - Мол Варна - 14:40, 16:45, 19:00, 21:20 ч.
Кино
 Обратно броене
      Синема Сити - 22:00 ч.
Кино
 Depeche Mode: SPIRITS in the Forest
      Синема Сити - 19:00 ч.
Кино
За деца
 Загубеният Йети
      Синема Сити - 13:30 ч.
Кино
 Близнакът
      Синема Сити - 13:00, 21:20 ч.
Театър
 Едноокият цар
      Драматичен театър - сцена Филиал - 19:00 ч.
Концерти
 Симфоничен концерт
      Драматичен театър - Основна сцена - 19:00 ч.
Спектакли
 Срещи на приятелството 2019
      ФКЦ - зала 1 - 19:30 ч.
      ФКЦ - зала 1 - 19:00 ч.
Музеи
Изложби
 Изложба – „Дарители и дарения“
      Етнографски музей
Изложби
 Старите лодки - Елица Матеева-Паскинс
      Галерия 8
Изложби
 Черни картини от радостни събития
      Галерия "Contemporary space" - 19:00 ч.
      Галерия "Contemporary space"
Изложби
 85 истории от Исландия
      Радио Варна
Изложби
 Сънища отдалече - Деметриус Стайков
      Градска художествена галерия
Изложби
 Изложба икони - Атанас Атанасов и Станимир Желев
      Галерия "Тереза"
Изложби
 Синя нишка - Арт-група „Сряда 5“
      Градска художествена галерия
Изложби
 Изложба живопис - Светла Косева
      Галерия 8
Изложби
 Духовна връзка - Хари и Пенка Атанасови
      Градска художествена галерия - Филиал
Изложби
 Присъствие-6 - изложба на Димитър Манолов
      Галерия „Арт Маркони”
Изложби
 Изложба на Михалис Гарудис
      Галерия "Графит"
Изложби
 5-ти Международен Салон за Дигитална и Принт Арт фотография Варна
      Градска художествена галерия
Изложби
 "Есенна феерия" - Алиса Торосян
      Радио Варна
Музеи
 Кралско вълшебство от порцелан
      Археологически музей
Музеи
 Най-ранните следи от човешко присъствие
      Археологически музей
Изложби
 Фрагменти от Рая - Цветан Лазаров
      Галерия Ларго
Музеи
 Белезите на войната: загубеното архитектурно наследство на София
      Военноморски музей
   Четвъртък /21.11/   Пет Съб Нед Пон Вто Сря

Организаторите си запазват правото за промяна в афиша,
за което Moreto.net не носи отговорност.

VIP
пълна РЕГИСТРАЦИЯ на ФИРМА за 1 ден на ЕООД-ООД-ЕТ-100лв
РЕГИСТРАЦИЯ на ФИРМА САМО за 1 ден на ЕООД-ООД-, ЕТ-в; от подаване на документите в АПВ-ДДС-РЕГИСТРАЦИЯ -без да ЧАКАТЕ на опашка в Търговския Регистър- -КОМПЛЕКСНА УСЛУГА-заедно с БУЛСТАТ, Нои, ДДС,...
Полезно
Женско списание Кино-програма
Спешен зъболекар Театър
Криолиполиза Сметка за вода
Всичко за банята Сметка за ток
Имоти във Варна Избори
Препоръчваме
Музеите във Варна Килими
Златна роза Разписание БДЖ
Гаражни врати промо Икономични бойлери
Матраци и спални Без вредители
Поръчка на храна Мека мебел
Акценти
Семейство Адамс

Кино Арена - Гранд Мол
11:1513:15, 14:4516:4518:50ч.
Битката за Мидуей

Синема Сити
13:20, 16:10, 19:00, 21:40ч.
Последната Коледа

Кино Арена - Гранд Мол
12:00, 14:15, 16:30, 19:10, 21:20ч.
Обратно броене

Синема Сити
22:00ч.
Depeche Mode: SPIRITS in the Forest

Синема Сити
19:00ч.
Загубеният Йети

Синема Сити
13:30ч.
Близнакът

Синема Сити
13:00, 21:20ч.
Едноокият цар

Драматичен театър - сцена Филиал
19:00ч.
Симфоничен концерт

Драматичен театър - Основна сцена
19:00ч.
Срещи на приятелството 2019

ФКЦ - зала 1
19:30ч.
Изложба – „Дарители и дарения“

Етнографски музей
Старите лодки - Елица Матеева-Паскинс

Галерия 8
Черни картини от радостни събития

Галерия "Contemporary space"
19:00ч.
85 истории от Исландия

Радио Варна
Сънища отдалече - Деметриус Стайков

Градска художествена галерия
Изложба икони - Атанас Атанасов и Станимир Желев

Галерия "Тереза"
Синя нишка - Арт-група „Сряда 5“

Градска художествена галерия
Духовна връзка - Хари и Пенка Атанасови

Градска художествена галерия - Филиал
 © Moreto.net - Сайтът на Варна RSS Новини   RSS Обяви   Условия   Форум   Блог   Пауза   Реклама   Контакти  
ПРИЯТЕЛИ: 
1.0 + 0.4
Бургас   Казанлък   Монтана   Несебър   Сандански  
Moreto.net в Google+ и Facebook